Serj Tankian i Tom Morello coverują Gang of Four


11 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Serj Tankian i Tom Morello, muzycy System of a Down oraz Rage Against The Machine po raz kolejny połączyli siły, aby tym razem wykonać legendarny postpunkowy numer.

Reklama

Gang of Four to brytyjska post-punkowa grupa muzyczna z Leeds w Anglii. Zespół był w pełni aktywny od 1977 do 1984, powrócił dwa razy w latach 90., po czym zawiesił działalność aż do roku 2004. Wieloletnim gitarzystą zespołu był Andy Gill, który zmarł 1 stycznia 2020 roku.

Muzycy System of a Down oraz Rage Against The Machine coverują Gang Of Four

Artysta współpracował również w ciągu swojej kariery z takimi formacjami jak: Killing Joke, The Jesus Lizard i Red Hot Chilli Peppers. Aby uczcić rocznicę śmierci muzyka, Serj Tankian (wokalista System of a Down) oraz Tom Morello (gitarzysta Rage Against The Machine) postanowili nagrać wspólny kawałek będący hołdem dla Gilla.

Andy Gill był jednym z nielicznych artystów w historii, którzy zmienili sposób grania na gitarach. Gang of Four był prowokujący i całkowicie przełomowy z niepokojącą i wysublimowaną grą Andy’ego na pierwszym planie. Jego gra miała na mnie ogromny wpływ – powiedział mediom Tom Morello

Chodzi o cover utworu Natural’s Not in It pochodzący z płyty Gang Of Four Entertainment!, który światło dzienne ujrzał w 1979 roku.

Tom Morello, Serj Tankian – Natural’s Not in It (Gang Of Four)

Serj Tankian i Tom Morello, muzycy System of a Down oraz Rage Against The Machine po raz kolejny połączyli siły, aby tym razem wykonać legendarny postpunkowy numer. Gang of Four to brytyjska post-punkowa grupa muzyczna z Leeds w Anglii. Zespół był w pełni aktywny od 1977 do 1984, powrócił dwa razy w latach 90., po […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.