Kadr z klipu do utworu Sentino x Nitro x Masny Ben „Trójkąt Bermudzki"

Sentino został polskim rekordzistą Spotify


20 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Sentino jako pierwszy polski raper w historii dwukrotnie w ciągu jednego roku trafił ze swoimi albumami na globalny ranking Spotify 10. najchętniej słuchanych albumów tygodnia. Sprawdź szczegóły.

Sentino z polskim rekordem Spotify

Najnowszy globalny, tygodniowy ranking Spotify okazał się być ogromnym dla polskiej muzyki. Znalazły się na nim bowiem, aż dwa albumy wydane w naszym kraju. Na czwartym miejscu najchętniej słuchanych albumów w zeszłym tygodniu znalazła się UCZTA od sanah. Tak samo jak w przypadku Irenki artystka bez problemu wskoczyła na listę, jednak prawdziwym rekordzistą zestawienia jest Sentino. Dla rapera 9. miejsce na Spotify Charts również jest drugim takim wyróżnieniem, jednak w odróżnieniu od wokalistki osiągnął on to po raz drugi w ciągu jednego roku kalendarzowego. Poprzedni album rapera, zatytułowany Aporofobia, wydany w styczniu również znalazł się w tym zestawieniu. Poniżej znajdziecie pełną listę najchętniej słuchanych albumów w tym tygodniu na platformie Spotify:

1. AnittaVersions Of Me
2. Swedish House MafiaParadise Again
3. Hugo & GuilhermeProximo Passo
4. sanahUCZTA
5. Digga DNoughty By Nature
6. Green MontanaNOSTALGIA+
7. Alec Benjamin(Un)Commentary
8. HefHervermogen 2
9. SentinoMegalomania
10. Dreamcatcher[Apocalypse: Save us]

Sentino x Nitro x Masny Ben – Trójkąt Bermudzki

Najpłodniejszy artysta w Polsce?

Po osiągnięciu rekordowego wyniku przez Sentino można oczekiwać, że raper będzie śrubował to osiągnięcie. Lista zapowiedzianych przez niego płyt na 2022 rok jest imponująca. Wydał już dwa krążki, a także zapowiedział kolejne dwa: King Sento 2 oraz Midas. Patrząc na poprzedni rok w wykonaniu Sentino, realizacja jego planów wydawniczych jest nie tylko realna, ale można zakładać także, że zostaną one poszerzone. W 2021 raper wydał bowiem aż 5 albumów: Czary MaryFenixZabójstwo Liryczne Epilog, King Sento oraz nagrane w języku niemieckim Smile. Nad tym czy jest dalej pracować w takim tempie, nie ma więc sensu nawet się zastanawiać. Pytanie tylko, czy Sentino utrzyma zainteresowanie odbiorców przy takim natężeniu materiału. Jak dotąd ewidentnie nie ma się jednak czym martwić.

Sentino jako pierwszy polski raper w historii dwukrotnie w ciągu jednego roku trafił ze swoimi albumami na globalny ranking Spotify 10. najchętniej słuchanych albumów tygodnia. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino […]

Kup bilety na koncerty Kukona z premierowym materiałem

Biletomat.pl
59 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →