fot. YouTube (cerealkillerz)

Sapkowski nigdy nie zagra w „Wiedźmina”. W wywiadzie wyśmiał też Netfliksa


22 listopada 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Andrzej Sapkowski był ostatnio gościem Vienna Comic Con 2024. Udzielił tam interesującego wywiadu austriackiem portalowi.

Sapkowski o wiedźmińskich grach i serialach

pisarz fantasy – jak pisaliśmy w sierpniu – przygotowuje obecnie nową książkę z uniwersum Wiedźmina. W Austrii zdradził, że ukaże się ona w Polsce pod koniec przyszłego roku, a kilka miesięcy później zadebiutuje na całym świecie. Podczas Vienna Comic Con 2024 opowiadał też o adaptacjach swojej prozy – zarówno tej serialowej, za którą stoi Netflix, jak i growej, za którą odpowiedzialny jest CD Projekt Red.

To pisarz, jest nikim!

Twórca „Wiedźmina” ma miejscu udzielił też wywiadu austriackiej stronie „Cerealkillerz”. Jak można zobaczyć w poniższym materiale, Sapkowski zdradził, że współpraca ze streamingowym gigantem niespecjalnie się układała:

– Może podsunąłem im kilka pomysłów, ale nigdy mnie nie słuchali – zaśmiał się Sapkowski. – Nigdy nie słuchają – dodał, a potem zaczął parodiować kogoś, z kim spotkał się w Netfliksie. – A to kto? To pisarz, jest nikim! – udawał pogardliwy ton Sapkowski, naśladując gest odprawiania kogoś.

Nie jest fanem gier

Sapkowski odniósł się też do gier z uniwersum Wiedźmina, bardzo popularnej trylogii, z której ostatnia do tej pory część – Wiedźmin 3: Dziki Gon – ukazała się w 2015 r. Pisarz nie planuje jednak siadać przed ekranem komputera ani łapać za pada, by sprawdzić, jak w grach wypada wymyślony przez niego świat. Zapytany, czy kiedykolwiek próbował, odpowiedział:

Nigdy. Nie mam na to czasu, to nie rozrywka dla mnie. Nie… Nigdy w to nie grałem i nie zamierzam grać.

Można więc przypuszczać, że Sapkowski nie zagra też w czwartą część Wiedźmina, nad którą obecnie pracuje ekipa z CD Projekt Red. Ma ona nazywać się Polaris, a prace nad nią zostały ogłoszone w marcu 2022 r.

Czytaj też: Andrzej Sapkowski przygotowuje nową książkę z uniwersum „Wiedźmina”

Sapkowski

Andrzej Sapkowski był ostatnio gościem Vienna Comic Con 2024. Udzielił tam interesującego wywiadu austriackiem portalowi. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Sapkowski o wiedźmińskich grach i serialach […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →