fot. Salt Wave Festival

Salt Wave Festival 2023 z pierwszymi ogłoszeniami. Do zobaczenia w sierpniu w Jastarni!


19 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Czwarta odsłona muzycznego wydarzenia Salt Wave Festival odbędzie się jak zawsze na lotnisku w Jastarni 4 i 5 sierpnia 2023 r.

Morza szum i piaszczyste plaże

Kojarzony z Półwyspem Helskim i odbywający się od kilku sezonów Salt Wave Festival charakteryzuje się kameralnym klimatem i urokliwą lokalizacją. Nie każda impreza muzyczna może w końcu pochwalić się otoczeniem morza, lasów i piaszczystych plaż. To miejsce urokliwe, także na poziomie muzycznym. Pokazują to pierwsze ogłoszenia muzyczne.

Salt Wave Festival 2023 – ogłoszeni artyści

Do line-upu Salt Wave Festival 2023 dołączyli właśnie Sam Tompkins, Lola Marsh, Kacperczyk, Crooked Colours, Agar Agar, BOKKA, Rosalie., Bass Astral, Jann, Jack Botts, Monster, Safario i Majli. Wszyscy oni zagrają już 4 i 5 sierpnia na lotnisku w Jastarni.

fot. Salt Wave Festival 2023

Piosenka z FIFY

Sam Tompkins to artysta, którego utwory są wyświetlane miliony razy. Ostatnia płyta, czyli siedmiościeżkowy album Who Do You Pray to?, to piosenki, które podkreślają zarówno jego dojrzałość, jak i twórczą, kreatywną elastyczność. Grupa Lola Marsh, czyli wokalistka Yael Shoshana Cohen i multiinstrumentalista Gil Landau, tworzą muzykę, która łączy ciekawe teksty z ciepłymi harmoniami. Mieli utwory na ścieżkach serialu Zadzwoń do Saula, w grze FIFA 22, a ostatniej jesieni wydali album Shot Shot Cherry.

Salt Wave Festival 2023
fot. Salt Wave Festival

Smoki i intymność

Warto wspomnieć też o Crooked Colours, w skład którego wchodzą Philip Slabber, Leon De Baughn i Liam Merrett-Park pochodzący z Perth w Zachodniej Australii. Powstali w 2013 r. i mają na koncie dwa doceniane przez krytyków albumy: Vera (2017 r.) i Langata (2019 r.), a z nich przeboje takie jak Flow, Do It Like You, I Hope You Get, I’ll Be There, Hold On czy Love Language. Na Salt Wave Festival 2023 przyjedzie też grupa Agar Agar, która promować będzie swoje najnowsze, tegoroczne wydawnictwo Player Non Player. Płyta porusza wiele tematów, takich jak inwazja intymności, potrzeba ucieczki od zdefiniowanych granic, a nawet… smoki.

Salt Wave Festival 2023
fot .Salt Wave Festival

Artyści, których trudno zamknąć w jednej ramie

Obok powyższych artystów na Salt Wave pojawią się też bracia Kacperczyk, BOKKA, Rosalie., Bass Astral, Jann, Jack Botts Music oraz jedna z najlepszych europejskich didżejek, DJ Monster. Warto wybrać się też na Safario, czyli Kacpra Tratkowskiego, który muzycznie porusza się wokół hip-hopu, ale trudno zamknąć go w jednej ramie, a także Young Majli. Jej brzmienie to mieszanka brytyjskiej i nowojorskiej, bassowej muzyki z początku drugiej dekady XXI wieku ze melodiami opartymi na r’n’b. i grime’ie.

Wsponienie zeszłorocznego Salt Wave Festival

Co jeszcze? Specjalnie dla Salt Wave Festival nową aranżację kultowego utworu Zbigniewa Wodeckiego pt. Muszla nagrała Zalia. Do coveru legendarnego artysty powstał również teledysk, który jest jednocześnie muzycznym wspomnieniem ubiegłorocznej edycji Salt Wave Festival.

Czwarta odsłona muzycznego wydarzenia Salt Wave Festival odbędzie się jak zawsze na lotnisku w Jastarni 4 i 5 sierpnia 2023 r. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Morza […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →