Rycerzyki zbierają na drugą płytę. Wspiera ich Legendarny Afrojax


24 lutego 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Rycerzyki to jeden z najzdolniejszych polskich młodych popowych zespołów. Zespół wydał płytę, zagrał na Spring Break i OFF Festivalu. Teraz czas na album numer 2!

Krakowski sekstet, należący do kolektywu muzycznego Stajnia Sobieski, pod szyldem którego działają m.in. Die Flöte, Kaseciarz i Zdrowie, swoim debiutanckim albumem zatytułowanym po prostu “Rycerzyki” zebrał świetne recenzje.

“Jeden z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu”, “Istna feeria muzycznych barw”, “To właściwie nie tyle synth pop, co raczej muzyka z elementami rocka i syntezatorowego popu, i jeszcze easy listening, bo słychać tutaj i ciepłe, lekkie piosenki z lat 60.” – to niektóre opinie o płycie zespołu, w którym śpiewa Gosia Zielińska. Zauważył ich nawet belgijski portal Peek-A-Boo, który napisał, że ich “barwny pop udowadnia, że w Polsce jest nie tylko bezrobocie i szarość”.

Wszystko zaczęło się od spotkania Gosi i Karola, którzy zaczęli nieśmiałe próby, wykorzystując to, co akurat było pod ręką – gitarę, werbel, komunijne klawisze. Zespół stopniowo się rozrastał.

“Maciek chwycił za czerwoną gitarę, a Michał ożywił nasze brzmienie kosmicznymi klawiszami z Akademii Pana Kleksa. Olek zadudnił na basie, a kilka lat później wyprodukował nasz album w swoim pokoju. Agnieszka spontanicznie zasiadła kiedyś za bębnami, by teraz pełnić rolę nadwornej graficzki” – opowiadają Rycerzyki.

rycerzyki

Nad swoją pierwszą płytą pracowali kilka lat, teraz chcą wydać kolejny album. Rycerzyki chcą zawalczyć o bogatsze brzmienie – ma być bardziej organiczne i żywe. “Nie będzie to wygładzony Disney, a bracia Grimm na surowo” – zapowiadają. Zbierają więc na tydzień sesji nagraniowej, podczas której chcą zarejestrować prawie tuzin piosenek.

Kampania prowadzona jest na PolakPotrafi.pl. Rycerzyki chcą zebrać 10 tysięcy złotych – 4 tys. na zarejestrowanie utworów, 3,5 tys. na miks i mastering, 2,5 tys. na opłacenie prowizji, akcji, produkcję i wysyłkę nagród. Jeżeli uda im się przekroczyć próg 12 tys. zł, dodatkowe 2 tysiące pozwolą na wydanie albumu w większym nakładzie niż przewidywany.

Zespół przygotował szereg nagród dla wspierających. W większości zaprojektowała je Agnieszka Grzegorczyk, autorka identyfikacji wizualnej Rycerzyków. To między innymi gra karciana “Mary”, kalejdoskop, koszulki, plakaty, zestaw figurek-rycerzyków i wlepki. Można też zdobyć wejściówki na koncerty, lekcje śpiewy u Gosi Zielińskiej i zdjęcia Oli Graczyk, która wyreżyserowała klip do “Hounds”.

Wsparcie Rycerzykom okazał już Legendarny Afrojax (od niedawna vloger), który nagrał nawet na tę okazję specjalny utwór. Czy da się zignorować taką rekomendację? Zajrzyjcie więc na PolakPotrafi.pl i dorzućcie kilka złotych!

Rycerzyki to jeden z najzdolniejszych polskich młodych popowych zespołów. Zespół wydał płytę, zagrał na Spring Break i OFF Festivalu. Teraz czas na album numer 2! Krakowski sekstet, należący do kolektywu muzycznego Stajnia Sobieski, pod szyldem którego działają m.in. Die Flöte, Kaseciarz i Zdrowie, swoim debiutanckim albumem zatytułowanym po prostu “Rycerzyki” zebrał świetne recenzje. Zobacz także […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →