zwiastun serialu „Rycerze Zodiaku”

Tak wyglądają „Rycerze Zodiaku” – film Tomasza Bagińskiego na podstawie mangi


09 marca 2023

Podziel się newsem:

Polski reżyser stanął za kamerą ekranizacji mangi Rycerze Zodiaku. Aktorski film pełnometrażowy będzie miał swoją premierę już w kwietniu tego roku w Japonii. Zobaczcie nowy zwiastun.

Rycerze Zodiaku – film Tomasza Bagińskiego

Polski reżyser Tomasz Bagiński stanął za kamerą ekranizacji mangi Rycerze Zodiaku. Japoński komiks opowiada o grupie wojowników, którzy mają supermoce dzięki swoim mitycznym zbrojom. Historia skupia się na chłopcu, który podczas poszukiwania porwanej siostry odkrywa swoje zdolności. Bohaterowie bronią bogini Ateny przed innymi bogami, wrogimi dla Ziemi. Seiya staje się rycerzem zodiaku, który musi zgłębić swoje przeznaczenie.

Za choreografię pojedynków bohaterów odpowiada Andy Cheng, który pracował przy Shang-Chim i legendzie dziesięciu pierścieni Marvela. Za scenariuszem stoją natomiast Josh Campbell i Matt Stuecken. Budżet wyniósł około 60 mln dolarów

Znana obsada w ekranizacji mangi

Główną rolę, bohatera o imieniu Seiya (rycerza Pegaza), zagrał Mackenyu Arata znany z Pacific Rim:Rebelia. Madison Iseman (Jumanji: Przygoda w dżungli) wcieliła się w Siennę, młode wcielenie Ateny. W roli Almana Kiddo, mentora głównego bohatera, pojawił się Sean Bean. W filmie zagrali również Famke Janssen (X-Men), Nick Stahl (Cienka czerwona linia), Diego Tinoco oraz Mark Dacascos. Film fabularny wyprodukowały studia Sony oraz Toei Animation. W Japonii pojawił się właśnie nowy zwiastun filmu.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy film wejdzie na ekrany polskich kin, ale zostało to już oficjalnie potwierdzone. Jesteście ciekawi, jak wygląda film autorstwa polskiego twórcy, nominowanego do Oscara za film krótkometrażowy Katedra? Zobaczcie zwiastun Rycerzy Zodiaku.

Polski reżyser stanął za kamerą ekranizacji mangi Rycerze Zodiaku. Aktorski film pełnometrażowy będzie miał swoją premierę już w kwietniu tego roku w Japonii. Zobaczcie nowy zwiastun. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →