kadr z serialu „Rick i Morty”

„Rick i Morty” bez głównego głosu. Współtwórca zwolniony w świetle oskarżeń


25 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Kanał Adult Swim zakończył współpracę z Justinem Roilandem, współtwórcą serialu „Rick i Morty”. To wynik oskarżeń o przemoc domową i grooming, których miał dopuścić się aktor dubbingowy. Co oznacza to dla animacji?

Rick i Morty traci główny głos

Na oficjalnych kanałach animowanego serialu Rick i Morty pojawiło się oświadczenie o przyszłości produkcji. Stacja Adult Swim zdecydowała się na zakończenie współpracy z Justinem Roilandem w cieniu poważnych oskarżeń wobec współtwórcy produkcji, który użycza głosu tytułowym postaciom. „Rick i Morty będzie kontynuowany” – czytamy w oszczędnym oświadczeniu. „Utalentowana i oddana ekipa serialu ciężko pracuje nad siódmym sezonem”.

Oskarżenia wobec Justina Roilanda

Roiland został oskarżony o przemoc domową. Kobieta, z którą spotykał się w 2020 roku, miała doświadczyć z jego strony obrażeń cielesnych i przetrzymywania wbrew jej woli. Został za to aresztowany w styczniu 2020 roku, ale nie przyznał się do winy i wypuszczono go za kaucją. Sprawę oskarżeń prokuratury wobec aktora ujawniła amerykańska telewizja NBC 13 stycznia tego roku.

Od tego czasu w sieci zawrzało. Do sprawy przemocy domowej doszły nowe informacje na temat relacji aktora z jego fankami. Justin Roiland miał zachęcać je do wysyłania zdjęć erotycznych, rozmów o preferencjach seksualnych czy nawet proponować spotkania na żywo. Kobiety miały być wtedy nieletnie. Do jednej 14-latki miał pisać: „Co jest z tobą nie tak? Czemu nie możesz dorosnąć szybciej, ty głupia ci…”. W jednym z podcastów Roiland „żartował”, że kiedyś nikt nie robił afery o to, że trzynastolatki wychodziły za mąż, o ile „wyglądały jak kobiety”. Doprecyzował również, że pociągają go czternastolatki „jeśli mają ciało kobiety, duże cycki itd.”.

Co dalej z serialem Rick i Morty?

Twórcy musieli w końcu zareagować – jeżeli nie przez wrażliwość wobec skrzywdzonych kobiet, to przez zdrowy rozsądek, by uchronić się przed kryzysem wizerunkowym. Popularna animacja dla dorosłych ma mnóstwo fanów, którzy z pewnością zastanawiają się, czy serial zdoła utrzymać swój poziom bez udziału Justina Roilanda. Siódmy sezon Ricka i Morty’ego ma ukazać się jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie podkładał głos bohaterom. 

Zwiastun 6. sezonu serialu Rick i Morty

Kanał Adult Swim zakończył współpracę z Justinem Roilandem, współtwórcą serialu „Rick i Morty”. To wynik oskarżeń o przemoc domową i grooming, których miał dopuścić się aktor dubbingowy. Co oznacza to dla animacji? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →