fot. Chris Walter

R.E.M. szykuje niespodziankę na czterdziestolecie wydania swojej debiutanckiej EP-ki


29 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Amerykański zespół R.E.M. szykuje dla fanów niespodziankę z okazji czterdziestej rocznicy wydania debiutanckiej EP-ki. O co konkretnie chodzi?

R.E.M. skończył się na… W sumie nigdy

24 sierpnia 1982 roku, zachęcony sukcesem singla Radio Free Europe, zespół R.E.M. wypuścił na świat swoją debiutancką EP-kę Chronic Town, która stała się jednocześnie pierwszym wydawnictwem będącym szerszym spojrzeniem na to, co mogą zaoferować Michael Stipe, Peter Buck, Bill Berry i Mike Mills. Była też przedsmakiem światowej kariery i statusu jednego z największych zespołów grających rock alternatywny. Pomimo tego R.E.M. jest dziś zespołem niedocenionym, a należy pamiętać, że to właśnie ta grupa była inspiracją chociażby dla Nirvany czy Pavement. Oczywiście większość z nas na pewno kojarzy Losing My Religion czy Everybody Hurts, jednak pamiętajmy również o wpływie, jaki miały pierwsze nagrania zespołu z Georgii.

Panowie działali od 1980 roku do 2011 roku. W okresie działalności R.E.M. wydali piętnaście studyjnych krążków, z których kilka pokryło się wielokrotną platyną. W ciągu 31 lat grupa otrzymała także piętnaście nominacji do nagród Grammy, zamieniając na statuetki trzy z nich. Wszystkie zdobyli podczas gali za rok 1991. R.E.M. zostali nagrodzeni w kategoriach Najlepsza płyta alternatywna (Out of Time), Najlepszy teledysk oraz Najlepsze wykonanie pop przez duet lub zespół (Losing My Religion).

Chronic Town obchodzi czterdzieste urodziny

Z okazji okrągłej czterdziestki Chronic Town na rynku pojawi się specjalna wersja wydawnictwa. Specjalna, bo Chronic Town po raz pierwszy ukaże się na osobnej płycie CD. EPka wyjdzie także na winylu z grafiką oraz kasecie. Debiut R.E.M. można już zamawiać na stronie zespołu. Dostępne są również nowe koszulki, bluzy czy pakiet z magnetofonem kasetowym. Tracklista i okładka Chronic Town wyglądają następująco:

  1. Wolves, Lower
  2. Gardening At Night
  3. Carnival Of Sorts (Box Cars)
  4. 1,000,000
  5. Stumble
R.E.M. szykuje niespodziankę na czterdziestolecie wydania swojej debiutanckiej EPki
R.E.M. – Chronic Town, okładka

Premiera została zaplanowana na 19 sierpnia 2022 roku.

R.E.M. – Gardening At Night

Amerykański zespół R.E.M. szykuje dla fanów niespodziankę z okazji czterdziestej rocznicy wydania debiutanckiej EP-ki. O co konkretnie chodzi? Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał R.E.M. skończył się na… W sumie nigdy 24 sierpnia […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →