Monika Chrustek

Rapowe lato w Polsce. Oto 5 najważniejszych hip-hopowych festiwali 2023 roku

Obserwuj nas na instagramie:

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim rapowe festiwale. Na jakie wybrać się w tym roku? Mamy kilka propozycji.

Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards 2023

Myślisz: rapowe festiwale w Polsce, mówisz Płock. Lech Polish Hip-Hop Festival stał się obowiązkowym, corocznym punktem trasy koncertowej dla wielu raperów. Co LPHHF ma do zaoferowania w tym roku? Przede wszystkim dużo dobrego dla fanów klasycznego rapu. Wzgórze Ya-Pa 3, Paktofonika, Liroy, Molesta Ewenement, Sokół/Pono… dla wielu brzmi to jak line-up marzeń, a to jedynie kilku z 53 ogłoszonych artystów (i to jeszcze nie koniec!), którzy wystąpią między 6 a 9 lipca na plaży w Płocku. Ponadto w tym roku festiwal będzie połączony z galą Lech Polish Hip-Hop Music Awards.

Mazury Hip Hop Festiwal 2023

Najstarszy polski festiwal rapowy także prezentuje się imponująco. Czołówka polskiej sceny zagra na Mazury Hip Hop Festiwal 2023. Będą to między innymi Bedoes 2115, Kuban, Żabson, Kukon, ReTo, Szpaku, Malik Montana, Avi czy Gibbs. Ciężko wskazać gorętsze obecnie ksywki w polskim rapie. Trzydniowe (13-15 lipca), festiwalowe szaleństwo uświetnione ich występami odbędzie się w wyjątkowej lokacji, jaką jest dziewiętnastowieczna Twierdza Boyen w Giżycku.

CLOUT Festival 2023

Od najstarszego festiwalu przechodzimy do najmłodszego. I jedynego, który oferuje w całości zagraniczny line-up. Festiwal złożony z amerykańskich raperów, na czele z takimi postaciami jak Lil Uzi Vert, Yeat, J.I.D. Rae Sremmurd czy Kodak Black musi robić wrażenie. Stadion Legii przy Łazienkowskiej w Warszawie podczas dwóch dni trwania festiwalu (8-9 lipca) zatrzęsie się pod wszechobecnym, dudniącym gęstym basem stając się świątynią trapu.

Rap Stacja Festiwal 2023

Rap Stacja w Sławie to festiwal, który zwraca uwagę swoją różnorodnością. No i jedną, kluczową ksywką. To jak na ten moment jedyny polski rapowy festiwal, mający w swoim line-upie Matę. Oprócz niego znajdziemy w nim także legendy amerykańskiej sceny, duet Onyx. Między 5 a 8 lipca nie zabraknie również występów czołowych postaci mainstreamu i polskich klasyków, a wszystko to w wyjątkowych okolicznościach, jakie tworzy Jezioro Sławskie.

SBM FFestival vol. 7

Z festiwalu wytwórni do festiwalu wytwórni i przyjaciół. Tak można określić drogę, jaką przeszedł SBM FFestival patrząc na zapowiedziany jak do tej pory line-up tegorocznej edycji. Solar/Białas, Kinny Zimmer i Fukaj nie zaskoczą nikogo natomiast Sobel, Kukon i Guzior już niekoniecznie. I choć sama impreza pod względem wykonawców przeszła zmiany, nie zmieni się z pewnością to, co w niej najlepsze. Klimat wielkiego święta wszystkich tworzących wielką społeczność fanów SBM Label, którzy spotkają się między 23 a 26 sierpnia na Lotnisku Bemowo w Warszawie.

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim rapowe festiwale. Na jakie wybrać się w tym roku? Mamy kilka propozycji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Lech Polish Hip-Hop […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →