kadr z filmu „Gierek”

Jeszcze raper czy już aktor? 5 przedstawicieli polskiej sceny, którzy zagrali w filmie


07 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Często raperzy to prawdziwi ludzie renesansu, utalentowani na wielu płaszczyznach. Tych pięciu polskich MC próbowało swych sił w filmie.

Raper, tynkarz, akrobata

Na przestrzeni lat wielu polskich reżyserów podejmowało próby podjęcia tematu środowiska rapowego, zarówno w filmach dokumentalnych (Blokersi), biograficznych (Jesteś Bogiem, Proceder) jak i po prostu filmach fabularnych (Zadra). Niewiele rzadziej raperzy próbowali swoich sił w aktorstwie. Od razu nasuwa się tu rola Safula w serialu Ślepnąc od świateł. Co jednak z dużym ekranem? Oto pięciu raperów, którzy próbowali swoich sił w filmie.

Raperzy i aktorzy: Bolec

Raperem był w zasadzie na pół etatu, choć dołożył swoją cegiełkę do podstaw hip-hopu w Polsce. Tego nie da się mu odmówić. Dużo ciekawsza jest jego kariera filmowa, w trakcie której wystąpił m.in. w Poniedziałku, Wtorku czy… U Pana Boga za miedzą.

Fragmenty filmu Wtorek

Raperzy i aktorzy: Zbuku

Występ Zbuka w filmie Krime Story. Love Story obiegł internet za sprawą charakteryzacji do złudzenia przypominającej tatuaże pewnego rapera z ksywką na Q. Rola producenta była jednak miłą odmianą od ciągłego oglądania na ekranie raperów jako gangsterów.

Jedna ze scen z udziałem Zbuka w filmie Krime Story. Love Story

Raperzy i aktorzy: Vienio

Lista filmów, w których wystąpił Vienio, jest dłuższa niż jego solowa dyskografia. Warto wyróżnić na niej kontrowersyjną Wojnę polsko-ruską gdzie wcielił się w rolę brata Silnego, głównego bohatera. Nie zapominajmy o Gierku, gdzie Piotr Więcławski wcielił się w dyplomatę Związku Sowieckiego i ambasadora ZSRR w Polsce.

Zdjęcie z planu filmu Gierek

Raperzy i aktorzy: Sobota

W pewnym momencie Sobota miał chyba ambicje zostać gwiazdą polskiego kina gangsterskiego, wcielając się w role zakapiorów w filmach Totem oraz Kobiety Mafii 2. No cóż, przynajmniej może pochwalić się ciekawą sceną z Katarzyną Warnke.

Scena z filmu Kobiety Mafii 2 z udziałem Soboty

Raperzy i aktorzy: WSZ

Aparycja Wujka Samo Zło utrudnia mu zostanie ekranowym gangsterem. Pozostała więc rola komediowa w filmie Fenomen, gdzie rozpaczał nad stłuczonym samochodem pożyczonym od ojca.

Scena z filmu Fenomen z udziałem Wujka Samo Zło

Często raperzy to prawdziwi ludzie renesansu, utalentowani na wielu płaszczyznach. Tych pięciu polskich MC próbowało swych sił w filmie. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Raper, tynkarz, akrobata […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →