Queen – Bohemian Rhapsody – teledysk z miliardem wyświetleń na YouTube

Podziel się newsem:

Kultowy teledysk do utworu zespołu Queen – Bohemian Rhapsody przekroczył miliard wyświetleń w serwisie YouTube. To pierwszy klip zrealizowany przed 1990 rokiem, który osiągnął taki wynik.

Queen – Bohemian Rhapsody z miliardem wyświetleń na YouTube

Oryginalny teledysk z 1975 roku jest powszechnie uważany za pierwsze w historii wideo promujące utwór muzyczny. Klip do Bohemian Rhapsody wyznaczył standardy na wiele dekad. Do dziś inspiruje miliony fanów i artystów na całym świecie.

queen - bohemian rhapsody z miliardem wyświetleń

Miliard wyświetleń dla teledysku komentują Brian May i Roger Taylor:

Jesteśmy zaszczyceni, że „Bohemian Rhapsody” przekroczyło miliard wyświetleń na YouTube. Dziękujemy! Planujemy to uczcić wspólnie z naszymi fanami z całego świata. Jeśli jesteście muzykami, wokalistami, tancerzami, artystami wizualnymi lub po prostu chcecie dobrze spędzić czas, wejdźcie na www.youarethechampions.com by dowiedzieć się więcej. Do zobaczenia na trasie!

Aby uczcić to monumentalne osiągnięcie, na oficjalnym kanale zespołu pojawiła się nowa, zremasterowana wersja klipu Bohemian Rhapsody. Zespół zadbał również o zamieszczenie tłumaczenia tekstu w filmie – napisy są dostępne również w języku polskim. 

Queen – Bohemian Rhapsody – wersja zremasterowana

Queen – kampania You Are The Champions

Jednocześnie rusza także kampania You Are The Champions zorganizowana wspólnie przez Queen, YouTube Music, Universal Music Group i Hollywood Records.

Dzięki niej fani będą mieli możliwość wystąpienia w jednym z trzech nowych klipów zespołu, stworzonych w całości z nagrań nadesłanych przez wielbicieli Queen.

Muzycy, wokaliści i instrumentaliści mogą przygotować własną interpretację Bohemian Rhapsody, tancerze – Don’t Stop Me Now (wideo instruktażowe stworzyła Polly Bennett, choreografka m.in. Ramiego Malika w filmie Bohemian Rhapsody), natomiast artyści wizualni mają szansę stworzyć elementy lyric video A Kind of Magic. Więcej informacji na stronie youarethechampions.com. Ostateczne wersje klipów zostaną opublikowane na oficjalnym kanale zespołu.

queen- bohemian rhapsody

Kultowy teledysk do utworu zespołu Queen – Bohemian Rhapsody przekroczył miliard wyświetleń w serwisie YouTube. To pierwszy klip zrealizowany przed 1990 rokiem, który osiągnął taki wynik. Queen – Bohemian Rhapsody z miliardem wyświetleń na YouTube Oryginalny teledysk z 1975 roku jest powszechnie uważany za pierwsze w historii wideo promujące utwór muzyczny. Klip do Bohemian Rhapsody […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: