Kadr z filmu

Przemysław Kaca szykuje ważną społecznie książkę o hip-hopie


24 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Sny z betonu to tytuł książki Przemysława Kacy, która opowiada o tym, jak hip-hop może się okazać potężnym narzędziem w walce z wykluczeniem społecznym wśród młodych ludzi. Sprawdź szczegóły.

Przemysław Kaca – Sny z betonu. Obowiązkowa pozycja na półce każdego fana hip-hopu

Sny z betonu to wyjątkowa książka o tym, jak hip-hop może pomóc dzieciom z wykluczonych środowisk. Dzięki muzyce i wszystkiemu, co się z nią wiąże, młodzi ludzie odzyskują własny głos, sprawczość, poczucie własnej wartości. Otrzymują impuls, by planować, kształcić się i rozwijać.

Sny z betonu to dziesiątki wywiadów z artystami hip-hopowymi (raperami, producentami, tancerzami, autorami graffitti), a także naukowcami i nauczycielami, opatrzone wyjątkowymi grafikami autorstwa Dies Natalis i Rysownika Art.

– czytamy w opisie książki
Sny z betonu Przemysław Kaca
Sny z betonu, okładka książki
Sny z betonu Przemysław Kaca
Sny z betonu, fragment książki

Całość dochodu ze sprzedaży publikacji zostanie przekazana na działalność fundacji Latorośl założonej przez Przemysława Kacę, i projekt HIP-HOP Druga Szansa: wsparcie dzieci w pieczy zastępczej oraz wychowanków, wchodzących w samodzielne życie. Fundację i działalność Kacy możecie wesprzeć tutaj, nabędziecie tu również książkę.

Działania Kacy

Warto tu zaznaczyć, że publikacja nie jest pierwszym działaniem Przemysława Kacy na polu pokazywania światu, że hip-hop może być tratwą dla młodych, zagubionych ludzi z trudnym zapleczem społecznym. Pedagog działa prężnie w tym temacie od lat. Ma już na koncie pozycję pod tytułem Hip-Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży oraz szereg projektów na rzecz dzieci z trudnym startem życiowym, takich jak akcja Hip-Hop Bakcyl, w ramach której odwiedził osiemnaście miejsc w województwach pomorskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

Zwróćmy jeszcze uwagę na projekt HIP-HOP Druga szansa. Tak wypowiadają się o nim organizatorzy:

Od 2013 r. w szkołach, bibliotekach, ośrodkach kultury, świetlicach wiejskich, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i placówkach resocjalizacyjnych organizujemy dla dzieci i młodzieży spotkania poświęcone kulturze hip-hopu: to pogadanka i warsztaty przeplatane występami artystycznymi. Każdego roku przeprowadzamy około 30 takich spotkań, do tej pory wzięło w nich udział około 3,5 tysięcy dzieci.

Organizujemy też dla nich spotkania z raperami, z którymi się utożsamiają. Wielu artystów hip-hopowych, którzy dziś sprzedają tysiące płyt, grają setki koncertów czy prowadzą własne firmy odzieżowe, nie miało szczęśliwego dzieciństwa. Spotkania z nimi są dla młodzieży zachętą do uwierzenia w siebie i realizowania się w pasjach.

Dotychczas odwiedzili nas: Kali, KęKę, Paluch, donGURALesko, Słoń, Shellerini, KaeN, Z.B.U.K.U., Zeus.

Właśnie z tego typu historiami będziecie mieli do czynienia w najnowszej książce Przemysława Kacy. Przeczytacie w niej rozmowy m.in z Łoną, Hansem czy Kobikiem. Gorąco zachęcamy!

Sny z betonu to tytuł książki Przemysława Kacy, która opowiada o tym, jak hip-hop może się okazać potężnym narzędziem w walce z wykluczeniem społecznym wśród młodych ludzi. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →