Lubisz epickie kino szpiegowskie? Nowy film z Bradem Pittem jest dla Ciebie

Obserwuj nas na instagramie:

Nie chcecie chodzić na słabe filmy i wydawać milionów na przehype’owane produkcje? Wybraliśmy 3 najciekawsze premiery tygodnia, żeby oszczędzić wam czasu i nerwów.

Listopad nas rozpieszcza – w tym tygodniu do kina wchodzi dziewięć premier, z czego przynajmniej pięć jest godnych polecenia. My rekomendujemy wam trzy kompletnie różne filmy. Coś do ekscytacji, coś do myślenia i bajkę, na którą dorośli mogą iść bez zażenowania. Do kina!

Sprzymierzeni

sprzymierzeni

Spodoba ci się, jeśli… lubisz amerykańskie, epickie kino szpiegowskie i zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę w USA jest tylko dwóch reżyserów – jeśli nie zrobił czegoś Spielberg, to pewnie twórcą jest Zemeckis.

Dlaczego ludzie się jarają? Niestety dlatego, że Brad Pitt rozwodzi się z Angeliną Jolie i to jest główna siła napędowa tego filmu. Żyjemy w smutnych czasach.

Jaka jest opinia krytyków? Pochlebna. Dostajemy to, czego oczekujemy, czyli pokręconą historię miłosną z wielkimi wydarzeniami w tle.

Środek drugiej wojny światowej, dwoje przepięknych szpiegów, Casablanca XXI wieku. Jeśli dodać do tego urok aktorów (Brad Pitt i Marion Cotillard) oraz doświadczenie reżysera (Forrest Gump, Powrót do przyszłości, Cast Away) to bilety na seans same się kupują.

reżyseria: Robert Zemeckis; obsada: Brad Pitt, Marion Cotillard, Jared Harris, Lizzy Caplan

Egzamin

egzamin

Spodoba ci się, jeśli… zdewastował cię jeden z poprzednich filmów tego reżysera: 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni. W kinie prawie nigdy nie spotyka się tak mocnego filmu.

Dlaczego ludzie się jarają? Wszystko co wylewa się z pana Mungiu przyjmowane jest z niecierpliwością i zachwytami.

Jaka jest opinia krytyków? 93% na rottentomatoes.com, filmweb.pl także zachwycony. Widocznie Złota Palma w Cannes za reżyserię jak najbardziej zasłużona.

Jak zapewnić córce dobry start? Kupić jej dobre wyniki matury, lub przynajmniej spróbować. Współczesna Rumunia ociekająca korupcją, hipokryzją i kłamstwami. I sięganie w duszę bohatera jeszcze głębiej niż zwykle.

reżyseria: Cristian Mungiu; obsada: Adrian Titieni, Maria-Victoria Dragus

Vaiana: Skarb oceanu

moana

Spodoba ci się, jeśli… doceniasz próby Disneya we wprowadzaniu nie-białych, nie-nudnych i nie-biernych księżniczek, których jedynym problemem jest suknia na bal.

Dlaczego ludzie się jarają? Bo Disney podjął ryzyko i po raz pierwszy opowiedział historię zaczerpniętą z mitologii ludzi żyjących na południu Pacyfiku. Z powodzeniem!

Jaka jest opinia krytyków? porównania do Pocahontas i Mulan, czyli najlepszych Disneyowskich tworów.

Podróż przez olbrzymi ocean, przezabawny półbóg Maui i niezliczona ilość przygód. Jak się wielokrotnie okazało, Disney jako jeden z nielicznych potrafi zmusić do radości i płaczu nie tylko dzieciaki. A, no i najważniejsze – polski dubbing bardzo spoko.

reżyseria: Ron Clements, John Musker; obsada: Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Nicole Scherzinger

Nie chcecie chodzić na słabe filmy i wydawać milionów na przehype’owane produkcje? Wybraliśmy 3 najciekawsze premiery tygodnia, żeby oszczędzić wam czasu i nerwów. Listopad nas rozpieszcza – w tym tygodniu do kina wchodzi dziewięć premier, z czego przynajmniej pięć jest godnych polecenia. My rekomendujemy wam trzy kompletnie różne filmy. Coś do ekscytacji, coś do myślenia […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →