Poznań – miasto posadzi drzewa na osiedlu z najwyższą frekwencją

Podziel się newsem:

Miasto Poznań zachęca obywateli do głosowania. W okręgu, w którym frekwencja będzie najwyższa Prezydent Miasta zapowiedział, że posadzi nowe drzewa.

Reklama

Jacek Jaśkowiak – za pan brat z ekologią

O akcjach ekologicznych w Poznaniu mówi się dużo i często. Jak powszechnie wiadomo prezydent miasta Jacek Jaśkowiak jest zagorzałym zwolennikiem tego typu przedsięwzięć, a w samym mieście wprowadzane jest coraz więcej tego typu rozwiązań. Ulice, w wyniku rewitalizacji, przekształcane są w bulwary a z centrum powoli znikają samochody.

poznań

Wczoraj dotarła do nas informacja na temat planów włodarza miasta na nadchodzące dni. Postawa Prezydenta Miasta, swego czasu managera Jacka Kaczmarskiego, promuje postawę obywatelską i łączy ją z troską o przyszłość naszej planety.

Frekwencja w wyborach zadecyduje o nowych pasmach zielenii

W I turze wyborów poznaniacy tłumnie stawili się przy urnie by oddać głos i zadecydować o tym kto będzie następnym prezydentem RP. W wyborach nowej głowy państwa udział wzięło aż 72, 85% uprawnionych do głosowania. Aby jeszcze mocniej podsycić rywalizację w II turze, która odbędzie się już w tą niedzielę – 12 lipca, a zarazem zachęcić mieszkańców miasta do obywatelskiej postawy, Jacek Jaśkowiak zapowiedział konkurs.

Serdecznie dziękuję za bardzo wysoką frekwencję w I turze wyborów prezydenckich i zachęcam do udziału w głosowaniu 12 lipca. Dodatkową motywacją niech będzie nasza wewnętrzna rywalizacja pomiędzy osiedlami. Na osiedlu, które uzyska najwyższą frekwencję zasadzimy tyle drzew, ile punktów procentowych będzie ona wynosiła. Na przykład, jeżeli będzie to 80 proc. to dane osiedle może spodziewać się 80 nowych drzew. Wszyscy chcemy ich mieć w swoim otoczeniu jak najwięcej, liczę więc na zaciętą rywalizację – mówi głowa stolicy Wielkopolski

Sam plan brzmi bardzo ciekawie i wydaje się nie być czczą obietnicą posadzenia kolejnych kilkudziesięciu nikomu nie potrzebnych topoli, które stały się symbolem byle jakiego powiększania zielonych połaci terenu. Prezydent zapowiada, że sadzić będzie kasztanowce, lipy, dęby i platany. Czyli wszystkie te rośliny, które najlepiej radzą sobie w warunkach miejskich.

Miasto Poznań zachęca obywateli do głosowania. W okręgu, w którym frekwencja będzie najwyższa Prezydent Miasta zapowiedział, że posadzi nowe drzewa. Jacek Jaśkowiak – za pan brat z ekologią O akcjach ekologicznych w Poznaniu mówi się dużo i często. Jak powszechnie wiadomo prezydent miasta Jacek Jaśkowiak jest zagorzałym zwolennikiem tego typu przedsięwzięć, a w samym mieście […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.