Pośmiertny album Phife Dawga z ATCQ ukaże się w marcu 2022 roku, to już pewne


25 listopada 2021

Podziel się newsem:

Phife Dawq nieobecny wśród nas jest niestety już od pięciu lat. Raper nagle przerwał prace nad ostatnim albumem zespołu A Tribe Called Quest, jak i nad swoją drugą, solową płytą. Przed czterema dniami natomiast, w 51. rocznicę urodzin Malika Taylora, poznaliśmy konkretny termin, w którym ten materiał, zatytułowany Forever, nareszcie ujrzy światło dzienne.

Przerwana sesja nagraniowa

Cofnijmy się w czasie do roku 2016. Jest 22 marca, a świat muzyki obiega wstrząsająca informacja o śmierci Phife Dawga. Współtwórca kultowego zespołu A Tribe Called Quest zmarł wskutek powikłań związanych z cukrzycą przed zakończeniem prac nad ostatnią płytą Tribe’ów, jak i swoim drugim solowym albumem. Q-Tip i Jarobi White prace nad We Got It from Here… Thank You 4 Your Service dokończyli jeszcze w tym samym roku. Solo Five-Foot Assassin pozostało jednak nieukończone jeszcze kilka następnych lat.

Namiastkę tego, co przygotowywał dla słuchaczy Phife Dawg, zaprezentowano już miesiąc po śmierci rapera. Był to doskonały singiel Nutshell, który The Five-Footer nagrał na beacie również niestety przedwcześnie zmarłego Jay Dee. Pierwotnie numer miał znaleźć się na pośmiertnej, lecz nigdy nie wydanej EP-ce Give Thanks. Z kolei na początku bieżącego już roku do sieci trafił utwór Nutshell Pt. 2 stanowiący remix z udziałem Redmana oraz Busty Rhymesa. Numer ten, zaprezentowany w rocznicę śmierci Phife Dawga wraz z teledyskiem, stanowił pierwszą, konkretną zapowiedź od lat wyczekiwanego, pośmiertnego i drugiego solowego albumu Malika Taylora.

Phife Dawg ft. Busta Rhymes & Redman – Nutshell Pt. 2

Wraz z premierą Nutshell pt. 2 ostatecznie potwierdzono, że pośmiertny album Phife Dawga ukaże się pod tytułem Forever. W maju natomiast ukazał się drugi singiel to wydawnictwo zwiastujący, czyli utwór French Kiss Deux. W tym z kolei zwrotki współtwórcy ATCQ uzupełnił Illa J. O warstwę muzyczną zadbali z kolei Potatohead People, a całość stanowi hołd dla Montrealu i mieszkających w tym kanadyjskim mieście francuskich kobiet. Na tym jednak historia tego utworu się nie kończy. French Kiss Deux bowiem tak bardzo spodobał się wspomnianemu Redmanowi, iż raper z Newark utwór ten postanowił zremiksować. W ten sposób powstał French Kiss Trois. Dodatkowo zobrazowany równie udanym teledyskiem. A Funk Doc po raz drugi znalazł się w kolejnym singlu zwiastującym drugi solowy i od lat wyczekiwany album Phife Dawga.

Phife Dawg Ft. Redman & Illa J – French Kiss Trois

Album Forever ukaże się w szóstą rocznicę śmierci Phife Dawga

Po bardzo udanych singlach, przed kilkoma dniami, nareszcie poznaliśmy datę premiery pośmiertnego albumu Phife Dawga. Ta natomiast, wraz z tytułem płyty, nie mogła być bardziej trafiona. Forever ukaże się bowiem 22 marca 2022 roku, czyli dokładnie w szóstką rocznicę śmierci nieodżałowanego The Five-Footer. Data ujawnienia samej tej informacji również nie jest przypadkowa, gdyż zaplanowany dzień ukazania się albumu Forever ujawniono w 51. rocznicę urodzin Phife’a. Nad ukończeniem tego materiału pracował Dion Liverpool, wieloletni współpracownik Dawga oraz były menedżer A Tribe Called Quest. Przy okazji ogłoszenia premiery Forever podzielił się on kilkoma refleksjami z tym związanymi.

Musieliśmy stawić czoła wielu wzlotom i upadkom, próbując ukończyć album i tylko dzięki Bożej łasce i cierpliwości byliśmy w stanie. Chciałbym podziękować jego fanom za cierpliwość i zrozumienie, że nic dobrego i ponadczasowego nie wydarzy się z dnia na dzień. Wziąłem na siebie odpowiedzialność, aby pomóc rodzinie ukończyć Forever i byłem zaszczycony, że zaufano mi, że to zrobię. Wszystkiego najlepszego Phifey.

Dion Liverpool o pracy nad albumem Forever

Wydawnictwo zatytułowane „Forever” światło dzienne ujrzy dokładnie w szóstą rocznicę śmierci współtwórcy A Tribe Called Quest.

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →