Polski film Jana Komasy z szansą na Oscara


22 grudnia 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Jeszcze niedawno ten film był określany jako niszowy i mało rozpoznawalny na rynku amerykańskim. Dziś Boże Ciało walczy o Oscara!

Tegoroczny polski hit kinowy – Boże Ciało podbija świat

Boże Ciało to najnowszy film Jana Komasy, reżysera odpowiedzialnego za takie hity kinowe jak Sala Samobójców, czy Miasto 44. Jego najnowsza produkcja opowiada historię młodego chłopaka Daniela , który po wyjściu z poprawczaka zaszywa się w jednej z parafii w małym miasteczku i udaje tam księdza.

Główną rolę w filmie zagrał Bartosz Bielenia, który dzięki temu tytułowi okazał się objawieniem polskiego kina. Boże Ciało zdobyło już liczne nagrody, między innymi na festiwalu Tofitest, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, otrzymał także 9 Złotych Globów. Teraz film walczy również o Oscara!

Boże Ciało na oscarowej shortliście

Boże Ciało znalazło się na przygotowanej przez Amerykańską Akademię Filmową shortliście Najlepszych Filmów Międzynarodowych, która zastąpi dotychczasową kategorię Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Sprawdźcie z kim jak na razie walczy polski kandydat do Oscara.

Malowany ptak (Czechy)
Truth and Justice (Estonia)
Nędznicy (Francja)
Those Who Remained (Węgry)
Honeyland (Macedonia Północna)
Boże Ciało (Polska)
Beanpole (Rosja)
Atlantics (Senegal)
Parasite (Korea Południowa)
Ból i blask (Hiszpania)

92. gala rozdania Oscarów już niedługo!

Oscarowa shortlista bardzo mocno zbliża Boże Ciało do otrzymania oscarowej nominacji, bo to właśnie spośród tych tytułów Akademia już niedługo wybierze kandydatów do otrzymania najbardziej prestiżowej nagrody filmowej. 

Nadchodząca, 92. już gala rozdania Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020 roku w Dolby Theatre w Hollywood. Śledźcie co się stanie z polskim filmem!

Boże Ciało oscary

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: