Polski film dominuje wśród nominacji do Złotych Malin

Podziel się newsem:

Film 365 dni, czyli ekranizacja głośnej powieści Blanki Lipińskiej, ma duże szanse na zgarnięcie kilku hollywoodzkich statuetek. Ale czy jest się czym chwalić?

Film 365 dni można obejrzeć na Netflixie nie tylko w Polsce. Produkcja w ciągu kilku dni od premiery w serwisie biła rekordy popularności. Trafiła chociażby na pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych i drugie miejsce w zestawieniu światowym. Nie jest to jednak powód do dumy. Film był szeroko krytykowany, powstały także petycje nawołujące do jego zdjęcia z Netflixa. Powód? Gloryfikowanie i normalizowanie gwałt oraz innych form przemocy wobec kobiet. Głos w tej sprawie zabrała wokalistka Duffy, która w przejmującym liście otwartym wyznała, że jest ofiarą gwałtu.

365 dni - polski film nominowany do Złotych Malin

Film 365 dni nominowany do Złotych Malin w 7 kategoriach

Kontrowersyjna polska produkcja znalazła się wśród tytułów nominowanych do Złotych Malin, zwanych również anty-Oscarami, czyli antynagród, które przyznawane są najgorszym filmom. 365 dni w reżyserii Barbary Białowąs i Tomasz Mandesa może zgarnąć statuetki w kategoriach: najgorszy film, najgorszy reżyser, najgorszy aktor, najgorsza aktorka, najgorsza ekranowa para, najgorszy scenariusz oraz najgorszy remake.

365 dni – polski remake 50 twarzy Greya, ten film nie tylko otrzymał rzadką ocenę 0% w recenzjach na Rotten Tomatoes, ale został również uznany za tak obraźliwy seksualnie, że 95 000 internautów podpisało petycję o usunięcie go z Netflixa…

możemy przeczytać na stronie Awards Watch

Na razie, jest to tylko longlista produkcji, które „powalczą” o nominacje do antynagród. Te poznamy 14 marca, a 41. ceremonia rozdania Złotych Malin odbędzie się 24 kwietnia, czyli dwa dni przed Oscarami.

365 dni - polski film nominowanych do Złotych Malin

Listę wszystkich kandydatów do Złotych Malin znajdziecie na stronie awardswatch.com.

Film 365 dni, czyli ekranizacja głośnej powieści Blanki Lipińskiej, ma duże szanse na zgarnięcie kilku hollywoodzkich statuetek. Ale czy jest się czym chwalić? Film 365 dni można obejrzeć na Netflixie nie tylko w Polsce. Produkcja w ciągu kilku dni od premiery w serwisie biła rekordy popularności. Trafiła chociażby na pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych i […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.