Polacy nagrali amatorski film „COVID-19 is coming”, namawiający do zostania w domu

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Stworzony przez trzech braci film COVID-19 is coming namawia do pozostania w domu i nie bagatelizowania aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem. Amatorskie video zostało zrealizowane na bardzo wysokim poziomie.

COVID-19 is coming to dzieło braci Łukasza, Adriana i Mateusza Kasprzaków. Jak podkreślają, mimo tego, że film może sprawiać wrażenie humorystycznego show, to traktuje o bardzo poważnej sprawie. Autorzy zachęcają wszystkich do poszerzenia swojej wiedzy na temat środków zapobiegawczych i dlaczego tak ważne jest to, żeby pozostać w domach.

Razem z braćmi nagraliśmy amatorski film stylizowany na trailer hollywoodzki, tym razem mocno promujący akcję #Zostańwdomu. Nagrywaliśmy we Wrocławiu i zdecydowaliśmy się wyłączyć reklamy, aby pokazać, że chodzi o promowanie odpowiedzialnych postaw.

COVID-19 is coming – Official Trailer (2020)

#zostańwdomu. Polacy stworzyli amatorski film w hollywoodzkim stylu

W filmie widzimy apokaliptyczny krajobraz, opustoszałe ulice, walkę o zdobycie podstawowych produktów spożywczych oraz zakażonych mieszkańców, którzy nie chcą poddać się przymusowej kwarantannie. Do pilnowania porządku powołane zostają Wojska Obrony Koronalnej. Całość wygląda jak zwiastun hollywoodzkiej produkcji.

Sprawą oczywistą jest fakt, że motywem przewodnim filmu jest #zostanwdomu. Chcieliśmy dodać coś do tego przekazu w swoim stylu, z lekkim humorem i pastiszem z innych filmów. Z drugiej strony już od lat chcieliśmy nakręcić z braćmi jakieś postapokaliptyczny ujęcia we Wrocławiu, do czego zainspirował nas film Jestem Legendą. Planowaliśmy nagrać tzw. shorta (20-30 min) w tym roku, ale niestety życie trochę zmieniło nasze plany i napisało scenariusz za nas.

Film na ten moment został obejrzany już ponad 250 tysięcy razy. Aby mógł on trafić także do osób spoza Polski, dostępne są napisy w językach: angielskim, włoskim, ukraińskim i hiszpańskim.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: