Teraz Rock wybiera zespoły 2016 roku. Najmłodszy powstał w 2003


05 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Teraz Rock to bardzo szanowane pismo dla poważnych ludzi, które otwiera się wreszcie na takie nowości jak Hey, Coma i Riverside. Udowadnia to ich plebiscyt na najlepszy zespół roku 2016.

Co może być zabawnego w konkursie na najlepszych artystów w 2016 roku? Prawdopodobnie fakt, że najmłodszy z kandydujących w plebiscycie zespołów został założony 13 lat wcześniej, a najstarszy w 1971 roku.

O gustach się nie dyskutuje i nie mam zamiaru poruszać tego tematu. Wiele z kapel na liście to wielkie zespoły, których sam często słucham i zachwycam się ich kunsztem. Ale litości.

fot. Marcin Kostaszuk

Mamy Anno Domini 2016 i co? Kononowicz doszedł do władzy, że nie ma nic? Żaden młody zespół nie wydał płyty mogącej choć konkurować ze starą gwardią? Widoczne na powyższym zdjęciu głosowanie na debiutantów też jest zresztą interesujące – znalazły się w nim m.in. projekty Wojtka Mazolewskiego, Ani Brachaczek i Piotra Łukaszewskiego – same nowe nazwiska!

OK, sam uważam, że 2016 rok był dla rocka katastrofą – nie tylko polskiego. I na pewno warto doceniać klasyków za ich wkład w to, jak muzyka wygląda dziś. Nie do końca rozumiem jednak, jak można im dawać nagrody za to, że się nie zmieniają.

Można też spróbować zmienić nazwę pisma na Kiedyś Rock. Według załączonego zdjęcia możecie głosować na wasze ulubione stare zespoły w 2016 roku jeszcze do 9 stycznia.

Teraz Rock to bardzo szanowane pismo dla poważnych ludzi, które otwiera się wreszcie na takie nowości jak Hey, Coma i Riverside. Udowadnia to ich plebiscyt na najlepszy zespół roku 2016. Co może być zabawnego w konkursie na najlepszych artystów w 2016 roku? Prawdopodobnie fakt, że najmłodszy z kandydujących w plebiscycie zespołów został założony 13 lat […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →