fot. Łukasz Bąk

Pewnego razu w Zakopanem… Jest teaser długo wyczekiwanego filmu „Niebezpieczni dżentelmeni”


10 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W sieci ukazała się pierwsza zapowiedź filmu Niebezpieczni dżentelmeni, w którym wystąpili Marcin Dorociński, Tomasz Kot, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski. Poznaliśmy również datę premiery.

Uważajcie na nich, bo to Niebezpieczni dżentelmeni

Niebezpieczni dżentelmeni już wkrótce zawitają do kin. Film można było oglądać w październiku na Warszawskim Festiwalu Filmowym, a zarówno gwiazdorska obsada, jak i nietypowy pomysł na historię sprawiają, że oczekiwanie na obraz Macieja Kawulskiego jest jeszcze większe.

Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy, budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

– głosi opis dystrybutora.

Niebezpieczni dżentelmeni zagoszczą na kinowych ekranach 20 stycznia 2023 roku.

Niebezpieczni dżentelmeni – zwiastun teaserowy

Polski towar eksportowy. I nie są to Iga Świątek ani Robert Lewandowski

Ostatnie miesiące są dla polskiej kinematografii oraz jej przedstawicieli całkiem udane, jeśli chodzi o rynek międzynarodowy. Nagrodzony Oscarem Paweł Pawlikowski wyreżyseruje film, w którym wystąpią Joaquin Phoenix i Rooney Mara. Luźno oparte na faktach The Island opowie historię małżeństwa, które chce uciec od cywilizacji. Na tytułowej wyspie zjawia się jednak hrabina, która chce wybudować tam luksusowy hotel. Obraz ma być utrzymany w konwencji psychologicznego thrillera.

Niebezpieczni dżentelmeni także mają swoich przedstawiciela na międzynarodowych wodach. Za Marcinem Dorocińskiem jest seria bardzo ciekawych i dużych ogłoszeń. Aktor poinformował, że dołączył do obsady serialu Wikingowie: Valhalla. To jednak nic w porównaniu do jego występu w dwóch ostatnich odsłonach Mission: Impossible. Polak pojawi się w dwuczęściowym Dead Reckoning, którego premiery zostały zaplanowane na 14 lipca 2023 roku i 28 czerwca 2024 roku.

W sieci ukazała się pierwsza zapowiedź filmu Niebezpieczni dżentelmeni, w którym wystąpili Marcin Dorociński, Tomasz Kot, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski. Poznaliśmy również datę premiery. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →