Paul Mescal w filmie „Carmen”

Paul Mescal w filmowej adaptacji operyCarmen”. Jest zwiastun

Obserwuj nas na instagramie:

Legendarne dzieło Bizeta wziął na filmowy warsztat Benjamin Millepied – choreograf znany przede wszystkim z Czarnego łabędzia, a prywatnie mąż Natalie Portman.

Paul Mescal na szczycie

Jak pisaliśmy już kilkukrotnie, kariera młodego irlandzkiego aktora dopiero się rozkręca – choć wydaje się, że już jest na absolutnym szczycie. W nocy z niedzieli na poniedziałek dowiemy się, czy dostanie Oscara za główną rolę męską w Aftersun – a powinien, bo to wybitna kreacja. Sporo mówi się też o jego występie w nadchodzącej kontynuacji Gladiatora Ridleya Scotta. Co ciekawe, choć dziś Paul Mescal jest wszędzie, udziela wywiadów największym portalom i przychodzi do najważniejszych programów, tłumacząc np. Jimmy’emu Kimmelowi, jak powinno wymawiać się jego nazwisko, jeszcze kilka lat temu nie wiedział o nim nikt – wszystko zmieniła rola w serialowej adaptacji bestsellerowej książki Sally Rooney Normalni ludzie. A potem kolejne produkcje, m.in Córka i God’s Creatures. Teraz czas musicalowy dramat, zanurzający się w absolutnej klasyce opery.

Ponadczasowa historia miłosna

O czym jest Carmen? Dzieło Georges Bizet z 1875 roku (oparte na wydanej 30 lat wcześniej książce Prospera Mérimée) to – cytując za Operą i Filharmonią Podlaską – miłosna historia Cyganki i Baska, dwóch wykluczonych i dyskryminowanych w Hiszpanii nacji: „Akcja rozgrywa się około 1820 roku w hiszpańskiej Sewilli. Młoda Carmen, robotnica z fabryki cygar, poznaje kaprala Don Joségo, który ulega urokowi pięknej dziewczyny”.

Carmen
kadr z filmu „Carmen”

Współczesna adaptacja

W filmie Millepieda Mescal zagra byłego żołnierza piechoty morskiej, Aidan, który zdradza swoich i ucieka z tytułową Carmen (w tej roli Melissa Barrera). To kobieta, które próbuje nielegalnie przekroczyć granicę po stracie matki.

Oprócz Mescala i Barrery (znanej z In the Heights: Wzgórza marzeń, Oddychaj czy serii Krzyk), w filmie zobaczymy muzę Pedro Almodóvara, Rossy de Palmę, a także Elsę Pataky (Thor: Miłość i grom, seria Szybcy i wściekli). Muzykę do Carmen napisał nominowany w przeszłości do trzech Oscarów Nicholas Britell. W filmie raczej nie pojawią się klasyczne arie, ale znajdzie się miejsce dla oryginalnych piosenkowych kompozycji – w tym jedna śpiewana przez Paula Mescala.

Legendarne dzieło Bizeta wziął na filmowy warsztat Benjamin Millepied – choreograf znany przede wszystkim z Czarnego łabędzia, a prywatnie mąż Natalie Portman. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →