Paul McCartney powraca z nowym albumem „McCartney III”


23 października 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sir Paul McCartney powraca! Założyciel legendarnego The Beatles jeszcze w tym roku wyda swój nowy album McCartney III. Poznajcie szczegóły!

Powrót do korzeni McCartney’a z okazji 50-lecia jego solowego debiutu

Pamiętacie pierwszy solowy album sir Paula McCartney’a? Płyta zatytułowana po prostu McCartney kończy w tym roku 50 lat. Z okazji tak ważnego, okrągłego jubileuszu, brytyjski artysta postanowił przygotować coś wyjątkowego i powrócił do formuły właśnie z tamtego okresu.

Album McCartney III to kontynuacja wyjątkowych wydawnictw Paula, na które do tej pory złożyło się debiutanckie McCartney z 1970 roku, które powstało po jednym z największych rozpadów zespołu w historii światowej muzyki – macierzystego składu Paula – The Beatles oraz awangardowego McCartney II z 1980 roku, powstałego z popiołów Wings – kolejnej kapeli Brytyjczyka.

Paul McCartney

McCartney III nadchodzi – album stworzony w izolacji w całości przez McCartney’a

W obliczu kolejnego przełomowego czasu w historii, w jakim właśnie wszyscy się znaleźliśmy, czas na McCartney III. Album ten powstawał w wyjątkowy sposób, bowiem w związku z obowiązkiem izolacji, Paul zagrał na nim na każdym instrumencie, sam napisał, skomponował i dodatkowo nagrał każdą piosenkę.

Co ciekawe, artysta w ogóle tego albumu nie planował, w zasadzie to nie zamierzał w ogóle nic wydać w 2020 roku. McCartney III powstało w wyniku przypadkowej pracy nad istniejącymi już szkicami muzycznymi. Finalnie, z eklektycznej kolekcji piosenek, wyłonił się album obejmujący szeroki i intymny zakres nastrojów, od poszukiwania własnej duszy po tęsknotę, przez zabawne kompozycje po hałaśliwe i wszystko, co pomiędzy.

Paul McCartney - McCartney III
Paul McCartney – McCartney III, okładka albumu

Nowy album Paula McCartney’a – premiera, preorder

Tym samym sir Paul McCartney dołącza do, jak się okazuje, coraz bardziej licznego grona artystów, których proces twórczy pochłonął w tym roku zupełnie nieświadomie. McCartney III ukaże się jeszcze w tym roku, dokładnie 11 grudnia. Już teraz możecie zamówić płytę w preorderze na oficjalnej stronie artysty. Nie przegapcie!

Paul McCartney – McCartney III, zobacz zapowiedź albumu

Sir Paul McCartney powraca! Założyciel legendarnego The Beatles jeszcze w tym roku wyda swój nowy album McCartney III. Poznajcie szczegóły! Powrót do korzeni McCartney’a z okazji 50-lecia jego solowego debiutu Pamiętacie pierwszy solowy album sir Paula McCartney’a? Płyta zatytułowana po prostu McCartney kończy w tym roku 50 lat. Z okazji tak ważnego, okrągłego jubileuszu, brytyjski […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.