“Paul McCartney III” – świąteczny prezent od legendy rocka


24 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Paul McCartney sam w studiu. Efektem tego jest wyjątkowe, jubileuszowe wydawnictwo muzyka, zatytułowane Paul McCartney III. Posłuchajcie!

Paul McCartney III – pandemiczny album nagrany w lockdownie

Paul McCartney III to album, który być może nigdy by nie powstał, gdyby nie pandemia koronawirusa i światowy lockdown. Jak więc widać – mimo wszystko są również jakieś plusy tego feralnego 2020 roku, bo najnowszy krążek byłego członka legendarnej grupy The Beatles naprawdę świetnie się broni.

McCartney dla zabicia wolnego czasu podczas pandemii, którego nagle wszyscy zaczęliśmy mieć za dużo zaczął komponować piosenki i pracować nad starymi, niedokończonymi szkicami. Tak powstało Paul McCartney III, którym artysta udanie zamyka 2020 rok.

Paul McCartney III
Paul McCartney – “Paul McCartney III”, okładka albumu

Paul McCartney zamyka 2020 udanym, jubileuszowym wydawnictwem

To wydawnictwo wyjątkowe nie tylko z tego względu, że Paul nagrał wszystkie instrumenty, jakie słyszymy w tych utworach sam, we własnym domowym studiu, ale również dlatego, że upamiętnia 50. rocznicę wydania jego solowego debiutu z 1970 roku, zatytułowanego po prostu Paul McCartney.

Płyta stworzona w całości, tylko i wyłącznie przez Brytyjczyka, to swoisty powrót to korzeni rock’n’rolla, pełen eklektycznych brzmień idealnie łączących klasykę z nowoczesnym podejściem do tworzenia muzyki i chwytliwymi dźwiękami. Paul McCartney brzmi tu zawadiacko, na luzie i wbrew pozorom – radośnie, a przede wszystkim udowadnia, że mimo upływu lat, wciąż jest w doskonałej formie. Czuć, że materiał ten powstał po prostu z potrzeby tworzenia, a jego brzmienie jest zupełnie niewymuszone, tworzone bez presji i deadline’ów. Posłuchajcie zresztą sami!

Paul McCartney – Paul McCartney III, posłuchaj albumu

Jak powstawał lockdownowy album Paul McCartney III?

A jeśli chcecie zajrzeć nieco bardziej za kulisy postawania albumu Paul McCartney III i sprawdzić jak legendarny muzyk nagrywa płytę w każdym aspekcie zupełnie samodzielnie – zobaczcie teledysk, do promującego krążek singla Find My Way, który nagrano za pomocą 46 kamer, tak, aby uchwycić Paula grającego na każdym instrumencie. Robi wrażenie!

Paul McCartney – Find My Way, zobacz teledysk

Paul McCartney sam w studiu. Efektem tego jest wyjątkowe, jubileuszowe wydawnictwo muzyka, zatytułowane Paul McCartney III. Posłuchajcie! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Paul McCartney III – […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →