fot. NME

Paul Epworth, który jest producentem Adele, ostrzega rynek muzyczny


25 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Paul Epworth podejmie się prowadzenia dwuletniego dyplomu z kreatywnej przedsiębiorczości dla studentów w wieku 19 lat i starszych, by wesprzeć ich kreatywną twórczość.

Na ratunek muzyce

Producent muzyczny Paul Epworth, współpracujący z takimi gwiazdami jak Adele czy też Rihanna, będzie pełnił rolę tutora podczas nowego dyplomu Akademii Ivors.

Przeczytaj także: Time ogłosił tegoroczną listę 100 najbardziej wpływowych osób. Wśród nich m.in. Adele i Zendaya

Adele rekord guinnessa
fot. David Fisher/Shutterstock

Dyplom będzie oferował stypendia uzależnione od dochodów dla studentów ze skromnych i ubogich środowisk oraz nielicznych formalnych kwalifikacji do studiowania wszystkich aspektów przemysłu, w tym muzyki, technologii i kultury: muzyki na żywo, rozwoju osobistego, przedsiębiorczości i branding.

O samym pomyśle producent wypowiedział się na łamach wywiadu z The Telegraph, w którym to ostrzegł on przed utraconym potencjałem, który niesie za sobą takie wykluczanie ludzi.

Z powodu cięć w finansowaniu, zamykania klubów młodzieżowych, zamykania obiektów i rosnących trudności coraz ciężej jest dostać się do branży kreatywnej, chyba że znasz już kogoś, kto może ci doradzić lub zaoferować staż. Jeśli jesteś dzieckiem z nieuprzywilejowanych środowisk bez tych powiązań, nie masz nadziei na spełnienie swoich marzeń o pracy w muzyce.

– powiedział producent

Anglik wesprze więc londyńską akademię muzyczną Ivors Academy podczas nowego kursu noszącego przydomek TheWRD.

Bez tego dyplomu ryzykujemy utratę kolejnego Paula McCartneya lub Davida Bowiego i ich ogromnego wkładu w kulturę brytyjską i światową.

– dodał na koniec Paul Epworth

Paul Epworth swoje pierwsze kroki stawiał jako producent albumów rockowych na początku lat 2000. Do jednej z jego najlepszych współpracy należy ta prowadzona z Adele, która rozpoczęła się przy okazji albumu 21. Epworth otrzymał również Oscara i nagrodę Grammy za utwór Skyfall wyprodukowany z Brytyjką.

Paul Epworth podejmie się prowadzenia dwuletniego dyplomu z kreatywnej przedsiębiorczości dla studentów w wieku 19 lat i starszych, by wesprzeć ich kreatywną twórczość. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →