Franco Origlia

Papież Franciszek złożył niespodziewaną wizytę w… sklepie z płytami


17 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Pracownicy Stereosound, rzymskiego sklepu z płytami, na długo zapamiętają pewien styczniowy wieczór. Lokal odwiedził sam papież Franciszek.

Jimi Hendrix czy Jan Sebastian Bach?

Kojarzycie serial Młody papież? Głównym bohaterem produkcji HBO jest Lenny Belardo, pierwszy Amerykanin, który zostaje głową Kościoła Katolickiego. Belardo przyjmuje miano Piusa XIII i szybko udowadnia, że jego pontyfikat zostanie zapamiętany na długo. W jednym z odcinków serialu, Lenny wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem z dzieciństwa, kardynałem Dussolierem, ubrani w dresy wymykają się w nocy poza mury Watykanu, urządzając sobie spacer po Rzymie.

Informacja o tym, że papież Franciszek odwiedził sklep z płytami, od razu skojarzyła mi się ze wspomnianym przeze mnie wyżej odcinkiem serialu z Judem Lawem w roli głównej. Żeby było ciekawiej, nie była to pierwsza wizyta Franciszka w tym miejscu.

Papież Franciszek złożył niespodziewaną wizytę w... sklepie z płytami

Papież też człowiek, płytę kupić może

Czego słucha papież Franciszek? W wywiadzie, którego udzielił w 2013 roku, Ojciec Święty wspomina muzykę klasyczną, a konkretnie Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena oraz Jana Sebastiana Bacha. Jeśli mam być szczery, niespecjalnie mnie to dziwi. Papież odwiedził sklep Stereosound wieczorem, 11 stycznia.

Był u nas może z 20 minut. Mieliśmy wystarczająco czasu na rozmowę. To było bardzo emocjonalne przeżycie i zaszczyt. Jest wspaniałą osobą – skromnym, ale cudownym człowiekiem.

Bywał w naszym sklepie, kiedy był arcybiskupem Buenos Aires i odwiedzał Rzym, zanim został papieżem. Tym razem daliśmy mu mały prezent: płytę, ale nikomu nie powiem, jaką.

mówi Tizina Esposito, jedna z właścicielek sklepu

Końcówkę wizyty papieża Franciszka w sklepie z płytami uwiecznił dziennikarz Javier Martinez Brocal.

Papież odwiedza sklep z płytami, zobacz nagranie

Pracownicy Stereosound, rzymskiego sklepu z płytami, na długo zapamiętają pewien styczniowy wieczór. Lokal odwiedził sam papież Franciszek. Jimi Hendrix czy Jan Sebastian Bach? Kojarzycie serial Młody papież? Głównym bohaterem produkcji HBO jest Lenny Belardo, pierwszy Amerykanin, który zostaje głową Kościoła Katolickiego. Belardo przyjmuje miano Piusa XIII i szybko udowadnia, że jego pontyfikat zostanie zapamiętany na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →