Oscary 2017 pod znakiem wielkiej wpadki w najważniejszej kategorii


27 lutego 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Takiej wpadki na Oscarach jeszcze nie było, choć spiskowcy sugerują, że to wszystko po to, żeby o Oscarach teraz mówiło się jeszcze więcej, niż zwykle.

Sytuacja, kiedy nagrodę na najlepszy film otrzymuje nie ten, który powinien go otrzymać, zdarza się na Oscarach dość często. Ale tym razem zdarzyła się dosłownie – Faye Dunaway i Warren Beatty przez pomyłkę przyznali Oscara w kategorii najlepszy film “La La Land”, zamiast “Moonlight”.

Kiedy do mikrofonu dotarła już kolejna osoba z obsady filmu, który zdobył sześć innych statuetek i dziękowała za statuetkę, nagle zrobiło się zamieszanie. Okazało się, że Akademia Filmowa przyznała tę nagrodę filmowi “Moonlight”. Jak się potem okazało, Warren Beatty otrzymał niewłaściwą kopertę.


 

– Otworzyłem kopertę i tam było napisane Emma Stone “La La Land” – tłumaczył się chwilę później. Okazało się, że koperta, która do niego trafiła, zawierało nazwisko zwyciężczyni w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Sytuacja stała się już źródłem żartów, z których najlepszy to ten z “The Room” – filmem uważanym za najgorszy w dziejach kina.


 

Największy faworyt, “La La Land”, zdobył w sumie sześć Oscarów, w tym za najlepszą rolę kobiecą (Emma Stone), reżyserię, muzykę, zdjęcia i piosenkę. “Moonlight” nagrodzono trzema nagrodami – za najlepszy film, scenariusz adaptowany oraz rolę drugoplanową. Na trzecim miejscu znalazły się ex aequo dwa filmy z dwoma nagrodami – “Manchester by the Sea” zdobył nagrodę za scenariusz oraz najlepszą rolę męską dla Caseya Afflecka, a “Przełęcz ocalonych” – za dźwięk i montaż.

Takiej wpadki na Oscarach jeszcze nie było, choć spiskowcy sugerują, że to wszystko po to, żeby o Oscarach teraz mówiło się jeszcze więcej, niż zwykle. Sytuacja, kiedy nagrodę na najlepszy film otrzymuje nie ten, który powinien go otrzymać, zdarza się na Oscarach dość często. Ale tym razem zdarzyła się dosłownie – Faye Dunaway i Warren […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →