Sztuczna inteligencja wybrała zwycięzcę Oscara


17 stycznia 2017

Podziel się newsem:

Sztuczna inteligencja już wie, jaki film dostanie w tym roku Oscara. Czy jej przewidywania pokrywają się z Twoim typowaniem?

Stworzony przez firmę Lumino Technologies program Luminoso Technologies w dość… oryginalny sposób typuje zwycięzcę wyścigu o Oscary. Baza danych, którą bierze pod uwagę, to recenzje użytkowników serwisu IMDb najpopularniejszych 50 pozycji w roku. Program po prostu liczy, jak często pojawiają się w nich… takie słowa jak kinematografia”, „arcydzieło”, „oszałamiający”, „efekty wizualne” i „przeżycie”.

Recenzowane tak filmy mają mieć większe szanse na wygranie Oscara – tak stwierdzili twórcy programu na bazie tekstów z lat 2013-2015. Z kolei słowa „CGI” i „horror” mają negatywną korelację z Oscarami.

W tym roku analizie poddano 84 tysiące recenzji. Według badań największą szansę na Oscara ma „Jackie”, a gonią ją „Moonlight” i „La La Land”. Umówmy się – przewidzieliśmy to sami i nawet nie musieliśmy w tym celu napisać specjalnego programu. Oto pełna lista wyników:

1. „Jackie”
2. „Moonlight”
3. „La La Land”
4. „Fences”
5. „Sully”
6. „Aż do piekła”
7. „Milczenie”
8. „Snowden”
9. „Przełęcz ocalonych”
10. „Księga dżungli”
11. „Nowy początek”
12. „Zwierzęta nocy”
13. „Manchester by the Sea”

Sztuczna inteligencja już wie, jaki film dostanie w tym roku Oscara. Czy jej przewidywania pokrywają się z Twoim typowaniem? Stworzony przez firmę Lumino Technologies program Luminoso Technologies w dość… oryginalny sposób typuje zwycięzcę wyścigu o Oscary. Baza danych, którą bierze pod uwagę, to recenzje użytkowników serwisu IMDb najpopularniejszych 50 pozycji w roku. Program po prostu […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →