Sztuczna inteligencja wybrała zwycięzcę Oscara


17 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Sztuczna inteligencja już wie, jaki film dostanie w tym roku Oscara. Czy jej przewidywania pokrywają się z Twoim typowaniem?

Stworzony przez firmę Lumino Technologies program Luminoso Technologies w dość… oryginalny sposób typuje zwycięzcę wyścigu o Oscary. Baza danych, którą bierze pod uwagę, to recenzje użytkowników serwisu IMDb najpopularniejszych 50 pozycji w roku. Program po prostu liczy, jak często pojawiają się w nich… takie słowa jak kinematografia”, “arcydzieło”, “oszałamiający”, “efekty wizualne” i “przeżycie”.

Recenzowane tak filmy mają mieć większe szanse na wygranie Oscara – tak stwierdzili twórcy programu na bazie tekstów z lat 2013-2015. Z kolei słowa “CGI” i “horror” mają negatywną korelację z Oscarami.

W tym roku analizie poddano 84 tysiące recenzji. Według badań największą szansę na Oscara ma “Jackie”, a gonią ją “Moonlight” i “La La Land”. Umówmy się – przewidzieliśmy to sami i nawet nie musieliśmy w tym celu napisać specjalnego programu. Oto pełna lista wyników:

1. “Jackie”
2. “Moonlight”
3. “La La Land”
4. “Fences”
5. “Sully”
6. “Aż do piekła”
7. “Milczenie”
8. “Snowden”
9. “Przełęcz ocalonych”
10. “Księga dżungli”
11. “Nowy początek”
12. “Zwierzęta nocy”
13. “Manchester by the Sea”

Sztuczna inteligencja już wie, jaki film dostanie w tym roku Oscara. Czy jej przewidywania pokrywają się z Twoim typowaniem? Stworzony przez firmę Lumino Technologies program Luminoso Technologies w dość… oryginalny sposób typuje zwycięzcę wyścigu o Oscary. Baza danych, którą bierze pod uwagę, to recenzje użytkowników serwisu IMDb najpopularniejszych 50 pozycji w roku. Program po prostu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →