kadr z filmu „Grease”

Olivia Newton-John nie żyje. Gwiazda zmarła w wieku 73 lat


09 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Olivia Newton-John odeszła wczoraj w wieku 73 lat. O śmierci aktorki i piosenkarki poinformował jej mąż, John Easterling.

Odeszła Olivia Newton-John

Jak donosi serwis TMZ, gwiazda zmarła w poniedziałek rano na swoim ranczu w Południowej Kalifornii. Odeszła w otoczeniu swoich bliskich oraz przyjaciół, a mediom o śmierci artystki doniósł jej mąż, John Easterling. Nie wiadomo, co było przyczyną jej zgonu – oficjalne informacje nie zostały jeszcze przekazane opinii publicznej, chociaż według wspomnianego portalu TMZ aktorka przegrała walkę z nowotworem piersi. Artystka zmagała się z chorobą przez trzydzieści lat.

Olivia od ponad 30 lat była symbolem triumfu i nadziei, dzieląc się swoją historią choroby na raka piersi. Jej inspiracja i pionierskie doświadczenie z medycyną naturalną jest kontynuowane poprzez Fundację Olivii Newton-John poświęconą badaniu medycyny naturalnej oraz jej wpływowi na nowotwory

– napisał jej mąż w oficjalnym oświadczeniu na Instagramie.

Przeczytaj: Nick Cave się nie starzeje, a jeśli już, to jak dobre wino [relacja]

Olivia Newton-John nie żyje
fot. Getty Images

Prośba o pomoc

Olivia Newton-John trzykrotnie chorowała na nowotwór piersi. Pierwszy raz zdiagnozowano go u niej trzydzieści lat temu, ostatni nawrót nastąpił w listopadzie 2018. Dwa lata później gwiazda poinformowała, że ma przerzuty m.in. na kręgosłup.

Aktorka w swojej terapii korzystała z medycznej marihuany i była zwolenniczką jej legalizacji. Razem z mężem założyli fundację wspierającą badania nad medycyną naturalną.

W poście na Instagramie informującym o śmierci artystki John Easterling poprosił, by, zamiast kwiatów, uczcić pamięć jego żony wpłaceniem datków na fundusz Fundacji Olivii Newton-John.

Olivia Newton-John – Physical (Official Music Video)

Olivia Newton-John odeszła wczoraj w wieku 73 lat. O śmierci aktorki i piosenkarki poinformował jej mąż, John Easterling. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →