fot. Steve Gullick

Mark Lanegan nie żyje. Artysta miał 57 lat


22 lutego 2022

Podziel się newsem:

Mark Lanegan, wokalista Screaming Trees, znany także z zespołów takich jak Mad Season oraz Queens of the Stone Age zmarł w wieku 57 lat.

Mark Lanegan – pożegnanie legendy rocka

Muzyk pochodził z Seattle w stanie Waszyngton i zasłynął jako wokalista zespołu Screaming Trees, łączącym wpływy psychodelii i punk rocka. Grupa rozpadła się w 2000 roku, a od tego czasu Mark Lanegan był równolegle aktywny w kilku projektach. Przez czternaście lat współpracował z Queens of the Stone Age, czego owocem są albumy Rated R., Songs for the Deaf, Lullabies to Paralyze, Era Vulgaris oraz …Like Clockwork. Od 2001 roku do 2019 nagrał siedem solowych długogrających płyt – ostatnia, Somebody’s Knocking ukazała się ledwie trzy lata temu. Razem z Gregiem Dullim stworzył formację The Gutter Twins, a ich pierwszy i ostatni wspólny krążek, Saturnalia, wyszedł w 2008 roku.

Jego muzyczna działalność nigdy nie sięgnęła zawrotnej popularności, chociaż był zauważany i doceniany przez krytyków, a jego brzmienie do dziś stanowi inspirację.

Mark Lanegan nie żyje
fot. Steve Gullick

Hołd dla wielkiego muzyka

Nie podano przyczyny śmierci, aczkolwiek w swoim ostatnim wywiadzie dla Consequence, Mark Lanegan szczegółowo opisał ciężką walkę, którą stoczył z COVID-19. Choroba pozostawiła go w trzytygodniowej śpiączce oraz skutkowała tymczasową głuchotą. Wiadomo, że artysta wciąż zmagał się z długotrwałymi skutkami COVIDA, lecz nie potwierdzono, by miały one związek z jego śmiercią.

Nasz ukochany przyjaciel Mark Lanegan zmarł dziś rano w swoim domu w Killarney w Irlandii. Uwielbiany piosenkarz, autor tekstów, autor i muzyk, miał 57 lat i przeżył swoją żonę Shelley. W tej chwili nie są dostępne żadne inne informacje. W tym czasie rodzina prosi wszystkich o poszanowanie ich prywatności.

– napisał w oświadczeniu przedstawiciel artysty.

Mark Lanegan, wokalista Screaming Trees, znany także z zespołów takich jak Mad Season oraz Queens of the Stone Age zmarł w wieku 57 lat. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →