Ólafur Arnalds podzielił się nowym singlem „Back To The Sky”


12 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Ólafur Arnalds prezentuje ostatnio sporo nowości. Najpierw otrzymaliśmy audiowizualny film Island Songs, a teraz zupełnie nowy utwór z JFDR – Back To The Sky. Posłuchajcie!

Reklama

Ólafur Arnalds – kolejne współprace i nowości

Islandzki kompozytor i producent Ólafur Arnalds zdaje się w ogólnie nie odpoczywać i wciąż tworzyć, bowiem regularnie dzieli się ze swoimi fanami nowościami. Na początku roku otrzymaliśmy chociażby wyjątkowy utwór Oceans, powstały we współpracy z RY X. Teraz Arnalds prezentuje kolejny utwór.

RY X, Ólafur Arnalds – Oceans

Tym razem producent nawiązał współpracę z islandzką wokalistką Jófríður Ákadóttir znaną jako JFDR. Połączenie tych dwóch artystów zaowocowało niezwykle przejmującą i emocjonalną kompozycją Back To The Sky, której towarzyszy nie mniej poruszający teledysk. Sam Arnalds mówi o swoim nowym singlu:

Czas zacząć dzielić się z wami tym, nad czym pracowałem przez ostatnie kilka miesięcy. To była burzliwa, ale satysfakcjonująca podróż, w wyniku której powstała moja najbardziej osobista muzyka. Ten utwór jest dopiero początkiem, przed nami dużo więcej.

Ólafur Arnalds, JFDR – Back To The Sky, zobacz teledysk

Ólafur Arnalds – Island Songs, audiowizualny dokument o muzyce na Islandii

Jakiś czas temu Ólafur opublikował jeszcze jeden wyjątkowy projekt – muzyczny dokument Islands Songs, będący audiowizualnym portretem ojczyzny muzyka – Islandii. To zapis podróży Arnaldsa z 2016 roku, podczas której artysta odwiedził siedem miast w Islandii i w każdym z nich współpracował z siedmioma innymi, lokalnymi artystami, aby stworzyć, nagrać i wykonać nową kompozycję. Przez 7 tygodni, w każdy poniedziałek, Arnalds wydawał nową piosenkę i towarzyszące jej wideo na żywo.

Zapis tych występów znalazł się właśnie w filmie Island Songs. Oprócz nich, Arnalds bada także, co sprawia, że artyści na Islandii tworzą, sprawdza wpływ kraju na ich życie i próbuje pokazać odbiorcom inną stronę wyspy, którą nazywa domem. Zobaczcie efekty!


Ólafur Arnalds – koncert w Polsce

Tej jesieni, Ólafur Arnalds miał powrócić na koncert w Polsce i zagrać w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Jednak w związku z pandemią koronawirusa cała trasa została przełożona na 2021 rok. Nowe daty nie zostały jeszcze ogłoszone, ale wyczekujcie ich, aby zobaczyć Arnaldsa na żywo. Warto!

Ólafur Arnalds koncert

Przeczytaj naszą relację z koncertu Ólafura Arnaldsa w katowickim NOSPR

Ólafur Arnalds prezentuje ostatnio sporo nowości. Najpierw otrzymaliśmy audiowizualny film Island Songs, a teraz zupełnie nowy utwór z JFDR – Back To The Sky. Posłuchajcie! Ólafur Arnalds – kolejne współprace i nowości Islandzki kompozytor i producent Ólafur Arnalds zdaje się w ogólnie nie odpoczywać i wciąż tworzyć, bowiem regularnie dzieli się ze swoimi fanami nowościami. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.