Ólafur Arnalds i RY X we wspólnym utworze – “Oceans”


31 stycznia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Ólafur Arnalds i RY X łączą siły we wspólnym projekcie! Posłuchajcie utworu Oceans, który jest efektem współpracy tych dwóch artystów.

Ólafur Arnalds i RY X nawiązują współpracę

Zarówno Ólafur Arnalds jak i RY X to artyści z najwyższej półki. Doceniani na całym świecie za kunszt i emocje, których dostarcza odbiorcom ich twórczość. Choć Ólafur pochodzi z malowniczej Islandii, a RY X ze znacznie bardziej odległej Australii – ich drogi skrzyżowały się we wspólnym punkcie.

Nic dziwnego, gdyż muzycznie ich twórczość jest do siebie zbliżona. Choć Ólafura charakteryzuje raczej elektronika, a RY X bardziej organiczne brzmienia – to, co wychodzi spod rąk obu muzyków, możemy nazwać muzyką ambientową, spokojną, wyciszającą i pełną przenikających emocji. Oceans jest mostem idealnie łączącym dwa, jak się okazuje, nie tak odległe światy muzyków.

ólafur Arnalds ry x oceans

Nowa odsłona ypsilon, czyli Oceans

Artyści wzajemnie dopełnili się właśnie w tym utworze. Powstał on na bazie kompozycji ypsilon, która znalazła się na ostatnim albumie Ólafura Arnaldsare:member z 2018 roku. Początkowo RY X miał zrobić remix tego utworu, jednak obaj muzycy stwierdzili, że mogą stworzyć coś więcej. Tak o współpracy z RY X wypowiada się Arnalds:

Oceans początkowo był pomysłem na remiks, ale wkrótce zauważyliśmy, że mamy o wiele więcej do odkrycia, więcej do stworzenia. Po kilku próbach zaczęliśmy odchodzić od oryginalnej piosenki i ostatecznie zdaliśmy sobie sprawę, że rozpoczęliśmy prawdziwą współpracę. Głęboko inspirującą, która nie kończy się tylko na tym utworze.

Islandczyk dodał zatem do warstwy muzycznej fortepian, a Australijczyk napisał i zaśpiewał tekst. Tak właśnie powstał utwór Oceans. Posłuchajcie i zobaczcie piękny, poruszający teledysk!

Posłuchaj Oceans – wspólnego utworu Ólafura Arnaldsa i RY X

Ólafur Arnalds i RY X łączą siły we wspólnym projekcie! Posłuchajcie utworu Oceans, który jest efektem współpracy tych dwóch artystów. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Ólafur Arnalds […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →