OFF Festival ogłosił pierwszego headlinera. Michael Gira w roli kuratora


08 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Swans to pierwszy ogłoszony artysta przyszłorocznej edycji OFF Festivalu. Lider grupy Michael Gira zagra też solowy koncert, ale to nie wszystko – obejmie też rolę kuratora Sceny Eksperymentalnej.

Do dwunastej edycji OFF Festivalu zostało jeszcze dziewięć miesięcy, ale poznaliśmy już pierwszą gwiazdę festiwalu. Będzie to nowojorski zespół Swans, który w Katowicach zagra ostatni w obecnym składzie koncert. Lider grupy Michael Gira uważa, że obecna formuła zespołu się wyczerpała. Zagra więc na OFF-ie również solo, odpowiadać też będzie za kształt Sceny Eksperymentalnej.

Organizatorzy OFF Festivalu opublikowali list, który Michael Gira zaadresował do uczestników festiwalu:

“Polski OFF Festival dostarcza najlepszych możliwych muzycznych doświadczeń, zarówno publiczności, jak i wykonawcom. Zagrałem kiedyś koncert na planecie Wenus i w porównaniu z OFF-em to było jak śpiewanie dla bandy wściekłych współosadzonych w mrocznej celi więzienia federalnego. Sceneria na OFF-ie jest nie z tego świata, produkcja nawilżona i zmysłowa, ale co najważniejsze, piękna polska publiczność gwarantuje rok bezsennych, przesiąkniętych erotycznymi marzeniami i smutkiem nocy, wypełnionych niezaspokajalną tęsknotą”.

off festival 2017

Swans na OFF Festivalu zagrali już w 2012 roku. Słyną z długich, ponad trzygodzinnych koncertów. Michael Gira ma też już pewne doświadczenie w roli kuratora – był autorem programu Mouth to Mouth w ramach holenderskiego festiwalu Le Guess Who.

OFF Festival Katowice 2017 odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Karnety w cenie 230 zł można kupić na offsklep.pl.

Sprawdź także:
OFF Festival 2016: Saksofony z butelkami coli i koncerty, których nie było

Swans to pierwszy ogłoszony artysta przyszłorocznej edycji OFF Festivalu. Lider grupy Michael Gira zagra też solowy koncert, ale to nie wszystko – obejmie też rolę kuratora Sceny Eksperymentalnej. Do dwunastej edycji OFF Festivalu zostało jeszcze dziewięć miesięcy, ale poznaliśmy już pierwszą gwiazdę festiwalu. Będzie to nowojorski zespół Swans, który w Katowicach zagra ostatni w obecnym […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →