Nowy utwór od Pearl Jam tuż przed premierą albumu „Gigaton”, posłuchaj „Quick Escape”

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Premiera nowego albumu Pearl Jam już za chwilę. Tymczasem zespół umila fanom oczekiwanie i dzieli się kolejnym utworem z Gigaton - Quick Escape.

Jeszcze niedawno próbowaliśmy zgadywać jaki będzie nadchodzący, ósmy album Pearl JamGigaton. Po dwóch dotychczasowych singlach – Dance of The Clairvoyants oraz Superblood Wolfmoon można było trochę spekulować na temat nowego brzmienia legendarnej grupy z Seattle. Jednak ich nowy, trzeci utwór z Gigaton znacznie utrudnia sprawę.

Pearl Jam - Gigaton marzec 2020

Quick Esape – nowy utwór Pearl Jam z albumu Gigaton

Quick Escape przedstawia bowiem jeszcze inne brzmienie niż jego poprzednicy. W zasadzie łączy te dwie skrajne odsłony nowego Pearl Jam, które już poznaliśmy. Najnowszy utwór grupy to bardzo przyjemne połączenie klasycznego grania, wielu kojarzącego się z Led Zeppelin, z bardziej nowoczesnym wydźwiękiem w refrenach. Posłuchajcie!

Pearl Jam o Queen i Trumpie w utworze Quick Escape

To jednak nie koniec niespodzianek od Pearl Jam. Zespół w nowym utworze Quick Escape poukrywał kilka ciekawych follow upów. Artyści nawiązują do Freddiego Mercurego i zespołu Queen:

Queen cracking on the blaster
And Mercury did rise

oraz do amerykańskiego powieściopisarza, poety i jednego z najwybitniejszych członków ruchu literacko-kulturowego Beat GenerationJacka Kerouaca:

A sleep sack in a bivouac
And a Kerouac sense of time

Dodatkowo dość dosadnie wypowiadają się o aktualnym prezydencie USA – Donaldzie Trumpie:

The lengths we had to go to then
To find a place Trump hadn’t fucked up yet

Pearl Jam – nowy album Gigaton i koncert w Polsce

Przypominamy, że premiera nowego albumu Pearl JamGigaton będzie miała miejsce już 27 marca 2020 roku. Dodatkowo, 13 lipca zespół ma w planach zagrać koncert w Polsce, w krakowskiej Tauron Arenie, podczas którego będzie promował właśnie tę płytę. Nie przegapcie!

Pearl Jam w Polsce

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: