Ekologiczny teledysk z Gretą Thunberg od Pearl Jam

Obserwuj nas na instagramie:

Retrograde to kolejny singiel z najnowszego albumu Pearl Jam – Gigaton. Towarzyszy mu teledysk o wyjątkowo ważnym przesłaniu. Zobaczcie!

Ekologiczne przesłanie na nowym albumie Pearl Jam – Gigaton

Pearl Jam powrócił po 7 latach wydawniczej ciszy z nowym albumem. Albumem podwójnie istotnym, nie tylko dlatego, że tak bardzo wyczekiwanym, ale również dlatego, że zespołowi zależało, aby niósł on za sobą ważne przesłanie. I tak właśnie jest!

Od początku promocji albumu Gigaton, Pearl Jam podkreślali, jak ważna jest dla nich kwestia ekologii i obecnych problemów globalnych, z którymi zmaga się nasz świat. Zwracali na nie uwagę samą okładką płyty, jej tytułem, tekstami utworów i teledyskami.

Pearl Jam Gigaton

“Siedem mórz podnosi się na zawsze, a przyszłość zanika”: Pearl Jam – Retrograde

Najnowszy singiel grupy to utwór Retrograde, w którym Eddie Vedder wprost śpiewa o tym, aby zwracać większą uwagę na otaczającą nas naturę i być bliżej niej. Właśnie ukazał się wyjątkowy teledysk, który jeszcze bardziej uwypukla proekologiczny wydźwięk piosenki.

To futurystyczny i apokaliptyczny obraz świata, w którym widzimy zalewane przez topniejące wody lodowców największe światowe miasta. Wszystko to przewiduje w swoich wizjach szwedzka działaczka na rzecz klimatuGreta Thunberg, która wciela się w teledysku w rolę wróżki przepowiadającej przyszłość.

Greta Thunberg w teledysku Pearl Jam

Greta Thunberg w nowym teledysku Pearl Jam

W teledysku występują również członkowie zespołu, których wizerunki widnieją na karach tarota. Całość została zmontowana jako animacja, przypominająca ulotną wizję. Teledysk pierwotnie miał być kręcony na żywo, ale pandemia koronawirusa zastopowała pracę nad nim.

Postać wróżki – Grety Thunberg również nie jest nagrana na żywo. To połączenie istniejących materiałów młodej działaczki z ruchem ciała innej aktorki. Mimo to, całość wyszła naprawdę dobrze i składnia do refleksji. Zobaczcie efekt końcowy!

Retrograde to kolejny singiel z najnowszego albumu Pearl Jam – Gigaton. Towarzyszy mu teledysk o wyjątkowo ważnym przesłaniu. Zobaczcie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Ekologiczne przesłanie na nowym albumie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →