fot. BBC

Nowy „Doktor Who” wybrany! Zagra go gwiazda „Sex Education”


08 maja 2022

Podziel się newsem:

BBC ogłosiło czternaste wcielenie Doktora Who. Do TARDIS wsiądzie Ncuti Gatwa, znany z roli Erica Effionga w serialu Sex Education!

Doktor Who po raz czternasty!

Doktor Who po raz kolejny zagości na naszych ekranach. BBC ogłosiło, że czternastym aktorem wcielającym się w słynnego Władcę Czasu został Ncuti Gatwa. Szkocki aktor pochodzenia rwandyjskiego zyskał sławę dzięki swojej roli w serialu Sex Education, gdzie zagrał postać Erica Effionga.

Nowy Doktor Who wybrany! Został nim Ncuti Gatwa, gwiazda „Sex Education”
fot. BBC

Nie ma słów, które opisywałyby to, jak się czuję. Myślę, że to mieszanka zaszczytu, ekscytacji i odrobiny strachu. Zarówno ta rola, jak i serial, są bardzo ważne dla ludzi na całym świecie, w tym również dla mnie i dla każdego z moich niezwykle utalentowanych poprzedników, którzy potraktowali tę okazję z najwyższą troską. Russel T. Davies [scenarzysta] to prawie taka sama ikona jak Doktor. Praca z nim będzie spełnieniem marzeń. Jego twórczość jest dynamiczna, ekscytująca, niezwykle inteligentna, ale też pełna niebezpieczeństw. To dla aktora swoisty plac zabaw. Cały zespół włożył w serial całe swoje serce. Jest to nieco onieśmielające, ale wiem, że dołączam do ludzi pełnych wsparcia. W przeciwieństwie do Doktora mam tylko jedno serce, ale włożę je całe w ten serial.

skomentował aktor

Przyszłość nadeszła, a jej imię to Ncuti! Czasem talent wchodzący przez otwarte drzwi jest tak jasny, odważny i wspaniały, że nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować niebiosom. Ncuti nas olśnił, wręcz został Doktorem i wszedł w posiadanie kluczy do TARDIS w kilka sekund. Bardzo się cieszę, że będę mógł z nim współpracować i nie mogę się już tego doczekać. Jestem pewien, że chcielibyście wiedzieć więcej, ale informacje będziemy dawkować, bo przed nami wielki finał z postacią odgrywaną przez Jodie. Obiecuję wam, że rok 2023 będzie spektakularny!

mówi scenarzysta serialu, Russel T. Davies

Sprawdź także: Flea zagra w serialu z uniwersum Gwiezdnych wojen?

Doktor Who – o czym opowiada serial?

Doktor Who to brytyjski serial autorstwa BBC, który zadebiutował w 1963 roku. Tytułowy Doktor to jeden z Władców Czasu, humanoidalnych kosmitów. Bohater przemierza wszechświat w statku zwanym TARDIS, a w trakcie swoich podróży przeżywa rozmaite przygody. Wraz ze śmiercią Doktora dochodzi do reinkarnacji, która zmienia nie tylko jego wygląd, ale i osobowość. Do tej pory w postać Władcy Czasu wcielali się między innymi Tom Baker, Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith czy Peter Capaldi. Obecnie postać jest odgrywana przez Jodie Whitaker, która jest pierwszą kobietą w tej roli.

BBC ogłosiło czternaste wcielenie Doktora Who. Do TARDIS wsiądzie Ncuti Gatwa, znany z roli Erica Effionga w serialu Sex Education! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →