Netflix zapowiada zerową emisję gazów cieplarnianych do końca 2022 roku


03 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Netflix planuje osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych do końca 2022 roku i w każdym kolejnym roku. Sprawdźcie założenia planu Zerowa emisja netto + przyroda.

Netflix ma w swojej bibliotece wiele dokumentów edukujących w zakresie przyrody, ekologii i ochrony środowiska. Teraz firma chce ograniczyć swój wkład w zanieczyszczenie naszej planety.

Zrównoważony rozwój to fascynujący temat, który twórcy poruszają w swoich produkcjach. W 2020 roku w ponad 160 milionach gospodarstw domowych z całego świata obejrzano co najmniej jeden film, serial lub program w serwisie Netflix, który pomógł widzom lepiej zrozumieć kwestie z nim związane.
Na przykład 100 milionów gospodarstw domowych obejrzało Naszą planetę od momentu jej premiery w kwietniu 2019 roku. Seriale dokumentalne na temat współzależności systemów Ziemi i żywych stworzeń, których narratorem jest David Attenborough, zdobyły między innymi dwie nagrody Primetime Emmy. Na początku tego miesiąca wielokrotnie nagradzany program Czego nauczyła mnie ośmiornica otrzymał nominację do Oscara

czytamy w informacji prasowej

Ślad węglowy Netflixa w 2020 roku wynosił 1 100 000 ton. Składa się na niego fizyczna produkcja filmów i seriali Netflix oraz treści na licencji, a także działalność korporacyjna (np. wynajmowane biura) i zakupione towary i usługi. Dane nie obejmują emisji powiązanej z przesyłaniem treści w Internecie, ani urządzeniami elektronicznymi, których używają użytkownicy serwisu.

Netflix chce osiągnąć zerowy ślad węglowy

Netflix planuje osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych netto do końca 2022 i w każdym kolejnym roku. Aby to osiągnąć, opracowano plan Zerowa emisja netto + przyroda, który zakłada:

  • ograniczenie emisji, zgodnie z wytycznymi porozumienia paryskiego, które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia klimatu do 1,5°C
  • inwestowanie w projekty, które zapobiegają przedostawaniu się dwutlenku węgla do atmosfery, ochrona zagrożonych obszarów naturalnych, takich jak lasy tropikalne, które odgrywają kluczową rolę w realizacji globalnych celów klimatycznych
  • uruchomienie inwestycji mających na celu regenerację naturalnych ekosystemów o znaczeniu krytycznym, by uzyskać zerową emisję netto

Plan Zerowa emisja netto + przyroda oparty został o wytyczne Uniwersytetu Oksfordzkiego, kryteria inicjatywy Science-Based Targets i o porady ponad 60 naukowców. Netflix powołał również niezależną grupę doradczą, złożoną z 10 ekspertów.

Netflix zapowiada zerową emisję gazów cieplarnianych do końca 2022 roku

Netflix planuje osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych do końca 2022 roku i w każdym kolejnym roku. Sprawdźcie założenia planu Zerowa emisja netto + przyroda. Netflix ma w swojej bibliotece wiele dokumentów edukujących w zakresie przyrody, ekologii i ochrony środowiska. Teraz firma chce ograniczyć swój wkład w zanieczyszczenie naszej planety. Zrównoważony rozwój to fascynujący temat, który […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.