Netflix musi zmienić niektóre sceny ze “Squid Game”. Numer telefonu okazał się prawdziwy
Obserwuj nas na instagramie:
Numer z wizytówki w serialu Squid Game okazał się prawdziwy. Należy do mieszkającej w Korei Południowej kobiety, która przez popularność produkcji zmaga się z tysiącami SMS-ów i telefonów.
Squid Game – koreański hit Netflixa
Squid Games, koreański serial Netflixa, który miał swoją premierę w serwisie 17 września, szybko stał się międzynarodowym hitem. To pierwsza produkcja z Korei Południowej, która w takim tempie przyciągnęła przed ekrany miliony widzów. Ted Sarandos, CEO Netflixa stwierdził, że ma szanse zostać najpopularniejszym serialem w serwisie.
W serialu kilkaset osób w trudnej sytuacji materialnej zostaje zaproszonych do tajemniczej gry, w której do wygrania jest kilkadziesiąt miliardów południowokoreańskich wonów. Uczestnicy rywalizują ze sobą w tradycyjnych, dziecięcych zabawach. Kto przegra – ginie.
Squid Game – oficjalny zwiastun
Numer telefonu w Squid Game okazał się prawdziwy
W scenach, w których bohaterowie otrzymują tajemnicze wizytówki z zaproszeniem do gry, na jednej stronie znajdują są charakterystyczne dla serialu symbole, a po drugiej numer telefonu. Żeby go zobaczyć, nie trzeba nawet włączać produkcji – wszystko widoczne jest już w zwiastunie. Jak się okazało, numer jest prawdziwy i należy do Kim Gil-young, kobiety prowadzącej biznes w południowokoreańskiej prowincji Seongju. Na fali popularności serialu, zaczęły do niej docierać tysiące telefonicznych żartów z prośbą o wysłanie zaproszenia do gry.
Kim Gil-young w wywiadzie dla telewizji SBS powiedziała, że nie może zmienić numeru, ponieważ w ten sposób straciłaby kontakt ze swoimi klientami. W związku z tym odrzuciła nawet oferty sprzedania numeru – doszły one nawet do 5 milionów wonów (to ok. 16,5 tys. złotych). Do kobiety odezwał się także Huh Kyung-young – polityk i były kandydat na prezydenta kraju, który także złożył ofertę kupna, proponując aż 100 milionów wonów (ponad 330 tys. złotych). Ofertę złożył na Facebooku.
Koreańska Rada Filmowa Ministerstwa Kultury oferuje filmowcom numery ekranów, które nie są używane w prawdziwym życiu, ale programy telewizyjne przesyłane strumieniowo w usługach OTT (Over-the-Top), takich jak Netflix, nie mają dostępu do tej usługi.
Netflix i firma produkcyjna Siren powiedzieli wcześniej, że wiedzieli, iż zbiór cyfr widocznych na ekranie nie może tworzyć prawdziwego numeru telefonu, więc celowo pokazali tylko ostatnie osiem cyfr numeru telefonu komórkowego. Nie byli jednak świadomi, że po jego wybraniu prefiks zostanie automatycznie dodany w celu uzupełnienia numeru.
Wspólnie z firmą produkcyjną pracujemy nad rozwiązaniem tej sprawy, w tym edycją scen z numerami telefonów w razie potrzeby
– powiedział Netflix w środę, prosząc fanów o powstrzymanie się od żartów lub wiadomości
To nie jedyny problem, z którym Netflix mierzy się w związku z popularnością serialu. Serwis streamingowy otrzymał również pozew od koreańskiego dostawcy Internetu. Firma SK Broadband twierdzi, że platforma odpowiada za zwiększone zużycie sieci, co wygenerowało dodatkowe koszty.
Numer z wizytówki w serialu Squid Game okazał się prawdziwy. Należy do mieszkającej w Korei Południowej kobiety, która przez popularność produkcji zmaga się z tysiącami SMS-ów i telefonów. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]
Obserwuj nas na instagramie: