kadr z serialu „Sandman”

10 to za mało. Netflix publikuje niespodziewanie 11. odcinek “Sandmana”


19 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Tego nikt się nie spodziewał. 11 odcinek-niespodzianka Sandmana zatytułowany Sen o Tysiącu Kotów / Kalliope trafił na Netflixa. Sprawdź szczegóły!

Odcinek-niespodzianka

Nie, to nie 1 kwietnia. Netflix naprawdę zaskoczył wszystkich fanów Sandmana, serialu na podstawie komiksów Neila Gaimana, znienacka wypuszczając 11. odcinek, produkcji zapowiadanej na 10. Epizod-niespodzianka nosi tytuł Sen O Tysiącu Kotów / Kalliope. Jest to adaptacja dwóch z czterech opowiadań z opowieści Kraina Snów. Wydarzenia z 11. odcinka, zgodnie z komiksowym pierwowzorem, są historią mocno oddzielną od pierwszego sezonu Sandmana, powiązaną jedynie podstawowymi wydarzeniami i postaciami. Czy wykorzystanie jedynie połowy historii z Krainy Snów sugeruje, że powstanie także 12. odcinek? Czas pokaże. A póki co, fani Gaimana, zasiadajcie przed telewizory!

Zwiastun dodatkowego odcinka Sandmana

Komentarz dotyczący dodatkowego odcinka [aktualizacja 23.08]

Na temat 11. odcinka-niespodzianki w wywiadzie dla Entertainment Weekly wypowiedział się autor komiksów Neil Gaiman:

To była sugestia Davida Goyera, ale natychmiast ją przyjęliśmy. Byliśmy w momencie przedstawiania pomysłu na serial platformom streamingowym i zdecydowaliśmy, że zaprezentujemy 11 odcinków. Zrobimy 10 odcinków, a następnie będzie odcinek 11, specjalny, o którym nikt nie będzie wiedział. Wszyscy wiedzieli, co kupują. Oznaczało to także, że mogliśmy rozpocząć pracę nad tymi historiami na bardzo wczesnym etapie.

Zapytany na Twitterze rozwiał on także domysły fanów czy ukryty jest jeszcze 12 odcinek:

Kiedy drugi sezon Sandmana?

To, że 2. sezon Sandmana się ukaże, potwierdzają wszystkie osoby związane z produkcją. Czego więc możemy spodziewać się po nowych odcinkach adaptacji komiksów Neila Gaimana? Na ten temat wypowiedział się sam autor:

Czerpię zbyt wiele kurewskiej przyjemności z mówienia ludziom, którzy nic nie wiedzą o “Sandmanie”, o tym co się pojawi: “Jeśli zrobimy 2. sezon będziemy mieli rewanż i Morfeusz wróci do piekła. A Lucyfer ma w zanadrzu kilka niespodzianek, których Morfeusz się nie spodziewa”. Oni wszyscy pytają – “jak to?!” A ja odpowiadam: “Wiem, co się wydarzy, ale wy już nie. I wszyscy, którzy kiedykolwiek przeczytali “Porę mgieł” wiedzą, co się stanie, a wy nie. Ale to dobrze, ponieważ nie wszyscy czytali “Porę mgieł” i to będzie bardzo fajne”

– Neil Gaiman dla serwisu Variety.

Drugi sezon będzie opierał się więc na jednym z największych tomów z serii zatytułowanym Pora Mgieł.

Tego nikt się nie spodziewał. 11 odcinek-niespodzianka Sandmana zatytułowany Sen o Tysiącu Kotów / Kalliope trafił na Netflixa. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Odcinek-niespodzianka Nie, to nie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →