Natalie Portman rozmawia z Olgą Tokarczuk, Instagram

Natalie Portman zrobiła wywiad z Olgą Tokarczuk. Tym jej zaimponowała


12 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Hollywoodzka gwiazda Natalie Portman przeprowadziła rozmowę z polską noblistką Olgą Tokarczuk. Wywiad zaprezentowała w mediach społecznościowych swojego klubu książki. Pisarka zaimponowała aktorce jednym z elementów swojej pracy.

Natalie Portman rozmawia z Olgą Tokarczuk

„Jestem zaszczycona, że mogę rozmawiać dziś z Olgą Tokarczuk” – mówi Natalie Portman na początku rozmowy z polską noblistką. Aktorka prowadzi drugie konto na Instagramie, gdzie prezentuje swoją wielką pasję do literatury. Natalie’s Book Club poleca ważne pozycje książkowe i dzieli się inspirującymi cytatami ze swoimi fanami.

Gwiazda filmów Leon Zawodowiec, Czarny Łabędź, Thor czy Jackie zapytała laureatkę Nagrody Nobla za 2018 r o jej inspiracje przy tworzeniu. Polka szczególnie zaimponowała jej pracami nad książką Prowadź swój pług przez kości umarłych oraz Księgami Jakubowymi.

Tokarczuk przyznała, że katorżnicza praca momentami ją przytłaczała. W pewnym momencie życia musiała pisać te dwie powieści naraz, a obie wymagały od niej wielkiego historycznego researchu.

To był pewien rodzaj schizofrenii

– stwierdziła pisarka.

Ich rozmowę można obejrzeć w sieci. Z rozmowy dowiemy się także o wielkim zamiłowaniu Tokarczuk do poezji Williama Blake’a czy jej stosunku do natury.

Czym zajmują się obecnie obie artystki?

25 stycznia ukaże się nowa książka Olgi Tokarczuk. Przy pozycji Pan Wyrazisty współpracowała z ilustratorką Joanną Concejo. Będzie to pouczająca książka dla młodszych czytelników.

Twarz Pana Wyrazistego natychmiast zapada w pamięć. Jest rozpoznawany błyskawicznie – wystarczy, że pojawi się na ulicy i wszyscy z daleka się do niego uśmiechają. Kiedyś zagrał nawet w reklamie – gratulowano mu sukcesu i chwalono, że jego twarz tak dobrze sprzedała produkt.

– dowiadujemy się z opisu publikacji.

Na pozycję dla dorosłych od noblistki czytelnicy będą musieli na razie poczekać.

Niedługo ukaże się premiera najnowszego filmu z udziałem Natalie Portman. May December w reżyserii Todda Haynesa (Carol z Cate Blanchett; portet Boba Dylana I’m not There. Gdzie Indziej) opowie historię małżeństwa, który za sprawą ciekawskiej aktorki, wraca do swojej przeszłości. Nieznana jest jeszcze data premiery, ale producenci potwierdzili zakończenie pracy nad filmem. Podejrzewa się, że pojawi się na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Hollywoodzka gwiazda Natalie Portman przeprowadziła rozmowę z polską noblistką Olgą Tokarczuk. Wywiad zaprezentowała w mediach społecznościowych swojego klubu książki. Pisarka zaimponowała aktorce jednym z elementów swojej pracy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →