fot. ARTE

Nasze instagramowe życie. Obejrzyj (za darmo) dokument na platformie ARTE.tv


12 października 2022

Podziel się newsem:

Instagram – targowisko próżności Oliviera Lemaire’a skupia się na aplikacji, która zrewolucjonizowała nasze życia – w dobrym i złym tego słowa znaczeniu.

Jak żyć bez Instagrama? Można się śmiać z tego pytania, ale wielu osobom trudno sobie to dziś wyobrazić. Aplikacja dyktuje nam często, jak prezentujemy się światu i jakich wyborów dokonujemy. Bez niej nie wyjeżdżamy na wakacje i nie chodzimy do restauracji. Instagram nie tylko posiada w sobie rozmaite fotograficzne filtry, ale sam jest filtrem naszych codziennych aktywności i sukcesów.

Jak wynika z danych, co miesiąc do Instagrama logują się dwa miliardy osób. Każdego dnia użytkownicy udostępniają w nim 100 milionów zdjęć i filmów. I choć konto na tej platformie społecznościowej może mieć każdy, Instagram nie jest do końca demokratyczny. To liczba followersów dyktuje miarę sukcesu i potencjalnego zarobku. Możecie mieć na Instagramie najlepsze zdjęcia i storiesy, najzabawniejszy content, ale to Cristiano Ronaldo może pochwalić się 487 milionami followersów, a Kim Kardashian ponad 330 milionami. Instagram kształtuje nasze życia, uśrednia gusta i zmienia relacje – wpływając także na ich kształt w rzeczywistości.

Czytaj też: Kanye West zbanowany na Twitterze i Instagramie za szerzenie mowy nienawiści

Co aplikacja mówi o nas samych? Jak dzięki niej przenosimy nasze codzienne życie do wirtualnej rzeczywistości? Jak Instagram nam szkodzi, a jak pomaga w zdobywaniu pewności siebie? 87-minutowy film dokumentalny Instagram – targowisko próżności odpowiada na wiele z tych pytań i dokonuje pewnego rodzaju wiwisekcji serwisu. Można go obejrzeć do 28 października całkowicie za darmo na platformie VOD ARTE.tv a także poniżej:

Instagram – targowisko próżności Oliviera Lemaire’a skupia się na aplikacji, która zrewolucjonizowała nasze życia – w dobrym i złym tego słowa znaczeniu. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →