Nadchodzą nowości od The xx. Nowa płyta w 2020 roku?


06 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Dobra wiadomość dla fanów The xx. Wraz z noworocznymi życzeniami brytyjska grupa zdradziła, że pracuje nad nową muzyką.

Zespół The xx powstał w 2005 roku w Londynie. Ich muzykę określaną jako indie pop charakteryzują unikatowe partie wokalne, proste i melodyjne partie gitary elektrycznej i basowej oraz ciekawe wykorzystanie sampli o niskich częstotliwościach.

W skład grupy wchodzą: Romy Madley Croft, Oliver Sim oraz Jamie Smith. W 2009 roku ukazał się ich debiutancki album zatytułowany xx, który szybko zyskał międzynarodowe uznanie. W 2010 roku zostali laureatami prestiżowej nagrody Mercury Prize. Od tego czasu Brytyjczycy wydali jeszcze jeszcze dwie płyty: Coexist (2012) oraz I See You (2017).

The xx – Crystalised

The xx pracują nad nowym materiałem

W poście na Instagramie z okazji Nowego Roku oprócz życzeń zespół zdradził także, że trwają prace nad nową muzyką.

Jesteśmy gotowi na to, co przyniesie 2020 rok! Pracujemy nad nową muzyką, nie możemy się doczekać, aż ją usłyszycie! Mamy nadzieję, że będzie to dla Was najlepszy rok!

Nie znamy jeszcze szczegółów na temat nowego materiału ale z pewnością jest na co czekać!

Od wydania ostatniej płyty The xx intensywnie koncertowali. Ukazał się także krótki film dokumentalny przedstawiający kulisy trasy promującej album I See You.

Oprócz tego The xx razem z The 1975 i innymi artystami, dołączyli niedawno do kampanii sprzeciwiającej się zmianom klimatu.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.