Fot. LiveNation.com

Tool już za chwilę zagra koncert w Polsce

Obserwuj nas na instagramie:

Koncertowa machina Tool skieruje się w maju w stronę Polski. Sprawdź, w którym mieście zagrają mistrzowie gitarowego, atmosferycznego grania.

Tool – gorący maj dla fanów amerykańskiej grupy

Tool powrócił do Europy z pierwszą trasą koncertową od wydania swojego ostatniego albumu Fear Inoculum w 2019 roku. Długo oczekiwana przez fanów trasa wystartowała 23 kwietnia w Kopenhadze.

Z wielką przyjemnością mogę ogłosić nasz powrót na trasę. Ostatnie 18 miesięcy były, delikatnie mówiąc, wyzwaniem, ale ze wspaniałych prób płyną wspaniałe lekcje i wspaniałe nagrody. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby się nimi z wami podzielić.

– powiedział przed rozpoczęciem trasy perkusista grupy Danny Carey

Zespół dotrze także do naszego kraju. 21 maja Tool zamelduje się w krakowskiej TAURON Arena. Zespół po raz ostatni odwiedził Polskę w 2019 roku w ramach imprezy Impact Festival, która także odbyła się w Krakowie. Muzycy zagrali wtedy na głównej scenie razem z Alice in Chains oraz Black Rebel Motorcycle Club. W maju amerykańska formacja odwiedzi jeszcze m.in. Pragę, Dublin, Amsterdam, Paryż czy Budapeszt. Dokładną rozpiskę trasy znajdziecie poniżej:

  • 6.05      Dublin, IE  3Arena
  • 9.05      London, UK  The O2 Arena
  • 12.05    Paris, FR  AccorHotels Arena
  • 13.05    Antwerp, BE  Sportpaleis
  • 15.05    Berlin, DE  Mercedes-Benz Arena
  • 17.05    Cologne, DE  Lanxess Arena
  • 19.05    Amsterdam, NL  Ziggo Dome
  • 21.05    Krakow, PL  TAURON Arena Kraków
  • 23.05    Prague, CZ  O2 Arena
  • 24.05    Budapest, HU SportAréna

Tajemniczy image, który uwiódł miliony

Twórczość Toola wymyka się jednoznacznemu szufladkowaniu, a w muzyce Amerykanów można znaleźć elementy m.in. progresywnego rocka, alternatywnego metalu czy psychodelii. Spore kłopoty sprawia też towarzysząca zespołowi otoczka (tajemniczość muzyków, wieloznaczność interpretacji tekstów, niezwykle ciekawa wizualna oprawa koncertów, płyt i teledysków). Niektórzy krytycy wprost stawiają kwartet rodem z Los Angeles w roli następców King Crimson, pionierów progresywnego rocka z lat 70. XX wieku.

TOOL – Sober

Koncertowa machina Tool skieruje się w maju w stronę Polski. Sprawdź, w którym mieście zagrają mistrzowie gitarowego, atmosferycznego grania. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Tool – gorący […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →