fot. Materiały prasowe

Mystic Festival 2023: Szczury, groby i inne atrakcje


03 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Czas na kolejną porcję informacji o artystach, którzy zagrają dla was w czerwcu w gdańskiej Stoczni podczas Mystic Festival 2023 – to Godflesh, Grave, Planet of Zeus oraz Birds in Row.

Mystic Festival 2023: od industrialu po rock, metal i emo

Magazyn “Terrorizer” umieścił debiutancki album GodfleshStreetcleaner (1989) – na pierwszym miejscu zestawienia „Najcięższych płyt w historii”. Nie bez powodu, już przy otwierającym materiał Like Rats wszyscy zbierali zęby z podłogi. Nikt przed Brytyjczykami nie odważył się połączyć bezduszności industrialu, brutalności death metalu i bezkompromisowości grindcore’a. A to był dopiero początek fascynującej drogi Godflesh, którą później wiodła m.in. przez postpunk, ambient i dub. Ich koncerty to jednak nie tylko lekcja historii, lecz oczyszczające doświadczenie wychodzące daleko poza słuchanie muzyki.

Nigdy nie zobaczysz nieba, ale Grave w gdańskiej Stoczni owszem. Ich debiut, czyli Into the Grave (1991), był jedną z tych płyt, które zdefiniowały szwedzką szkołę death metalu jako jedyną zdolną stawić czoła amerykańskiej nawałnicy. Mijały lata, zmieniał się skład zespołu, ale intensywność, siła i trupi smród tej muzyki pozostają bez zmian. Nie możemy się doczekać, by poczuć to w czerwcu.

Planet of Zeus grają wypadkową stoner metalu z hard rockiem, czasem wypuszczając się w psychodeliczne, pustynne błądzenia i robią to nadzwyczaj skutecznie. Zespół pochodzi z Grecji, ale groove ewidentnie mają zza oceanu. Rzecz nie tyle dla wyznawców helleńskich bogów, co dla poddanych Wszechmocnego Riffu.

Birds in Row to francuskie trio, które od dekady kanalizuje najtrudniejsze emocje w formie znakomitego hardcore/screamo. „Trzeci album francuskiego tria zmierza w kierunku przystępności, nie tracąc przy tym posmaku fizycznej przyjemności płynącej z technicznego posthardcore’a” – chwalił tegoroczną płytę Gris Klein, recenzent Pitchforka.

Line-up festiwalu pęcznieje w oczach

Przypominamy, że udział w festiwalu potwierdzili również: Ghost, Gojira, Testament, Meshuggah, The Hellacopters, Behemoth, Exodus, Watain, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Voivod, Moonspell, Perturbator, Alcest, Greg Puciato, Primitive Man, Sleep Token, Carpathian Forest, Lord Of The Lost, Unleashed, Lucifer, Bury Tomorrow, Heriot, Undeath i Soen.

Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na tej stronie.

Obecnie w sprzedaży:

  1. Karnety czterodniowe Early Birds, w cenie 639 złotych.
  2. Karnety czterodniowe Early Birds VIP, w cenie 899 zł.
  3. Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
  4. Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego – 99 zł.
  5. Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Czas na kolejną porcję informacji o artystach, którzy zagrają dla was w czerwcu w gdańskiej Stoczni podczas Mystic Festival 2023 – to Godflesh, Grave, Planet of Zeus oraz Birds in Row. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli […]

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →