fot. Miho / Wikimedia

Fani skoków narciarskich doczekali się swojej edycji Monopoly


05 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Na taki pomysł mogli wpaść tylko Polacy. Do licznych tematycznych wydań gier Monopoly dołącza edycja o… skokach narciarskich.

Mów mi Adam Małysz

Monopoly jest grą kultową. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Oprócz tego, że obrosła legendą i sprawia, że rodziny i przyjaciele skaczą sobie nawzajem do gardeł, bardzo mocno w ostatnich latach rozwinęła się gałąź tematycznych edycji planszówki. Są wersje Monopoly ciekawe, dziwne i niesamowite; odnoszące się do miast, osób czy seriali. Jest też i ta, o której piszemy poniżej. To pomysł tak bardzo „nasz”, że wywarł na nas ogromne wrażenie i wzbudził szacunek – także z racji swojej dość dużej abstrakcyjności. Otóż 1 listopada zadebiutuje edycja Monopoly: Skoki Narciarskie. Na jakich zasadach ma ona funkcjonować? Jak zasady gry łączą się z tym niezwykle popularnym w Polsce sportem? Nie mamy pojęcia. I dlatego jesteśmy niezwykle ciekawi. Jak informują twórcy gry w opisie produktu:

Podróżuj po świecie i kupuj najważniejsze skocznie: od niemieckiego Oberstdorfu, przez japońskie Sapporo, aż do słoweńskiej Planicy! Nie od dziś wiadomo, że gdzie skaczą nasi, tam jesteśmy my — kibice! Wybierz jeden z sześciu limitowanych pionków i dokładnie zaplanuj każdy twój ruch, by jak najlepiej wykorzystać panujące warunki na skoczniach. Sadź małe i duże sosny, by zwiększyć swoje zyski, pamiętaj, że najmniejsze błędy wpływają na końcowy efekt.

Przekonani? Sięgniecie wraz z rodziną po Monopoly: Skoki Narciarskie?

Tak będzie wyglądał zestaw w edycji Skoki narciarskie

Na to mogli wpaść tylko Polacy. Monopoly, ale to skoki narciarskie

Tematyczne Monopoly zawładnęły światem

Edycja Skoki Narciarskie, choć dość zaskakująca, dołącza jedynie do grona kilku najdziwniejszych wydań Monopoly, na jakie udało nam się trafić. Swoich wersji gry doczekał się między innymi Cthulhu, mityczne bóstwo stworzone przez H.P. Lovecrafta, najpopularniejsze seriale oraz filmy m.in. Avengers, Gra o Tron, Przyjaciele, a także zespoły muzyczne jak Metallica czy One Direction. Po głębszej analizie tego uniwersum nasze serce skradły jednak dwie edycje: łowienie suma oraz Monopoly zawierające sztukę Harukiego Murakamiego. Trzeba jednak przyznać: polska edycja o skokach narciarskich plasuje się w ścisłej topce.

Na taki pomysł mogli wpaść tylko Polacy. Do licznych tematycznych wydań gier Monopoly dołącza edycja o… skokach narciarskich. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Mów mi Adam Małysz Monopoly jest […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →