via Facebook / Guest Julka

Moje Rytmy #63: Guest Julka wciąga w enigmatyczny i zmysłowy świat


01 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Guest Julka to kolejna bohaterka naszego cyklu #MojeRytmy. Jakie artystka ma podejście do trapu czy serii Harry Potter?

Wrocław presents: Guest Julka

Guest Julka to postać, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Jej debiutancka vanilla ep siedzi aż miło. Mój redakcyjny kolega Jakub Wojakowicz tak pisał o Julce w cyklu Orient ekspresem, czyli przeglądzie najciekawszych premier z rapowego podziemia.

Największą siłą Julki jest niezwykle zmysłowy głos, który wykorzystuje do tworzenia klimatycznych, sensualnych historii – zakrawających nierzadko o oniryzm (czar), traktujących głównie o relacjach romantycznych. Ponadto wykazuje się fenomenalnym feelingiem (anyż), prezentuje spore umiejętności wokalne (serce), płynąc również po bitach z ciężko osadzoną typowo hip-hopową perkusją (pełnia). Ta mieszanka stylistyczna oraz barwa głosu raperki sprawiają, że twórczość Julki magnetyzuje. Ze wszystkich przedstawianych tu dziś przeze mnie postaci mam przeczucie, że to właśnie Guest Julka najszybciej wbije się do świadomości mainstreamowego słuchacza, a sprawa rozbija się w jej przypadku o jeden-dwa gościnne występy u artystów z przysłowiowej „pierwszej ligi”.

Pomimo wyraźnego hip-hopowego zacięcia Julka wchodzi na scenę także jako reprezentantka alt-popu i r&b, płynnie łącząc i przeskakując pomiędzy tymi gatunkami. Jak z kolei zauważyła moja redakcyjna koleżanka Karolina Błońska w tekście o raperkach zasługujących na większą rozpoznawalność, Julka udowadnia, że warto stawiać na kobiecą wrażliwość przekładającą się na siłę przebicia. Artystka nie zatrzymuje się po wydaniu debiutanckiej EP-ki i dzieli się kawałkiem dym. Jeśli wybieracie się we wrześniu na łódzki showcase Great September, koniecznie miejcie na uwadze występ Julki i go nie przegapcie. Festiwal odbędzie się w dniach 15-17 września.

Guest Julka – dym

#MojeRytmy: Guest Julka – wywiad

Artystka opowiedziała o swoich muzycznych guilty pleasures, ulubionych filmach czy najlepszych koncertach. Nie zabrakło także rzeczy, z którymi naszej rozmówczyni nie do końca jest po drodze, a mowa tu chociażby o utworach, gatunkach muzycznych czy o trendach w modzie.

Utwór, od którego wszystko się zaczęło

Guest Julka: Killing Me Softly

Album, który zmienił moje życie

Guest Julka: Miley CyrusMiley Cyrus  & Her Dead Petz

Płyta, której kiedyś nie lubiłam, ale doceniłam ją po latach

Guest Julka: Wszystkie płyty sanah i Margaret.

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

Guest Julka: Szklanki

Album, którego słucham najczęściej

Guest Julka: Kendrick LamarMr. Morale and The Big Steppers

Moje muzyczne guilty pleasures

Guest Julka: Jacob Collier

Najlepszy koncert, na którym byłam

Guest Julka: Jungle na Open’erze, kiedyś tam.

Film, który każę obejrzeć moim dzieciom

Guest Julka: Harry Potter

guest julka moje rytmy
plakat filmu Harry Potter i Kamień filozoficzny

Film, w którym chciałabym/chciałbym wystąpić jako postać

Guest Julka: Harry Potter 

Harry Potter rocznica program
kadr z filmu Harry Potter i Więzień Azkabanu

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo

Guest Julka: Zakupy internetowe, jedzenie na dowóz.

Fenomen, który nie do końca rozumiem

Guest Julka: Adidasy na koturnie i trap.

Guest Julka to kolejna bohaterka naszego cyklu #MojeRytmy. Jakie artystka ma podejście do trapu czy serii Harry Potter? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wrocław presents: Guest Julka Guest Julka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →