Kevin Mazur/VF17/WireImage; Lester Cohen/Getty Images

Mick Jagger i Dave Grohl mają dość lockdownu. Sprawdźcie ich optymistyczne prognozy w „EASY SLEAZY”


14 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Mick Jagger ma prawie 80 lat, ale nie przeszkadza mu to jak widać w tworzeniu muzyki. Co prawda nieregularnym, lecz fani starego rockowego grania – no i The Rolling Stones przede wszystkim – z pewnością nie pogardzą tym, co im zaproponuje. Szczególnie, że w swoim nowym kawałku, artysta połączył siły z Dave’em Grohlem. Posłuchajcie EAZY SLEAZY!

Mick Jagger tworzy muzykę w odpowiedzi na lockdown

Muzyk legendarnego zespołu The Rolling Stones trzyma się świetnie, a swoją formę dobitnie udowadnia. Jeszcze podczas pierwszej fali pandemii, fani otrzymali od zespołu laurkę – a przynajmniej, niespodziewany prezent w postaci singlowego Living In A Ghost Town. Numer: bardzo świeży i raczej innowacyjny. Oprószony klimatem lat 60. i 70., a nie – zastany w nim. Mi czasem zdarza się powrót do tych klasycznych utworów, które bagatela kształtowały muzykę rozrywkową, aczkolwiek nowe, nowe jest dobre. I dlatego też z taką satysfakcją słucha się eksperymentów zespołów (zwłaszcza, jeśli są udane), które teoretycznie, nie muszą już nic. A muzyce – też właściwie nie są nic winne, bo dawno temu zrobiły swoje.

The Rolling Stones – Living In A Ghost Town

Mick Jagger zdaje się zaś naprawdę przeżywać pandemiczną rzeczywistość. EAZY SLEAZY to już kolejny jego numer skoncentrowany na doświadczeniach lockdownu – tym razem, nagrany w artystycznej współpracy z Dave’em Grohlem.

Mick Jagger i Dave Grohl w piosence EASY SLEAZY

Mick Jagger i Dave Grohl – pokoleniowy duet w utworze EAZY SLEAZY

Ten duet to ni mniej, ni więcej, a spotkanie dwóch muzyków, którzy mieli ogromny wpływ na kształtowanie się kolejnych pokoleń. Oboje, tak Mick Jagger, jak i Dave Grohl mają swoich fanów oraz publiczność, która stoi za nimi murem od lat. Przy tym – cały czas zyskują nowych, zafascynowanych muzyką, która kiedyś wyprzedziła swoje czasy, a dziś, nadal budzi nie tyle szacunek, ile niegasnące zainteresowanie.

Dave Grohl z Foo Fighters wyreżyserował dokument, do którego zaprosił wielu znanych muzyków, przeczytaj

Chciałem podzielić się tą piosenką, którą napisałem o ostatecznym wyjściu z lockdownu z pewną dozą bardzo potrzebnego optymizmu – dziękuję Dave’owi Grohlowi za dogranie się na perkusji, basie i gitarze, praca z tobą przy tym numerze była świetną zabawą – mam nadzieję, że wam wszystkim spodoba się Eazy Sleazy!

– napisał Mick Jagger o swoim nowym utworze

Mick Jagger with Dave Grohl — EAZY SLEAZY

Mick Jagger ma prawie 80 lat, ale nie przeszkadza mu to jak widać w tworzeniu muzyki. Co prawda nieregularnym, lecz fani starego rockowego grania – no i The Rolling Stones przede wszystkim – z pewnością nie pogardzą tym, co im zaproponuje. Szczególnie, że w swoim nowym kawałku, artysta połączył siły z Dave’em Grohlem. Posłuchajcie EAZY […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.