kadr z klipu do utworu „Jakie masz dziś plany?”

Mezo i Liber po 20 latach wracają z nową wersją hitu „Aniele”


03 marca 2023

Podziel się newsem:

Mezo i Liber prezentują utwór Jakie masz dziś plany? będący nową wersją legendarnego utworu Aniele z płyty Mezokracja.

Ja mam 40 lat, ty masz 40 lat, przed nami siódme niebo

Tego prawdopodobnie nie spodziewał się nikt. Po 20 latach od wydania swojego wielkiego hitu Aniele, Mezo i Liber prezentują jego nową wersję zatytułowaną Jakie masz dziś plany? Zapowiada ona jubileuszowe wydawnictwo od Mezo zatytułowane Legacy. Za jego sprawą poznaniak świętuje dwie dekady od czasu wydania swojego debiutu Mezokracja, na którym znalazło się między innymi Aniele. Na pierwszy singiel z Legacy, noszący ten sam tytuł co album, Mezo zaprosił nowojorskiego rapera Afu-rę. Premiera albumu na dwudziestolecie Mezokracji już 26 maja. Tymczasem czytelniku odpal klip i sprawdź, Jakie masz dziś plany? (Aniele 2023).

Mezo x Liber – Jakie masz dziś plany? (Aniele 2023)

Jak brzmi hiphopolo po 20. latach

My z kolei na łamach naszego portalu przesłuchaliśmy Mezokrację po 20 latach i zadaliśmy sobie pytanie: Jak brzmi ona z perspektywy 2023 roku? Oto fragment z tych rozważań:

Ostatecznie to, że rap stał się wręcz nowym popem, nie świadczy o tym, czy płyta, która stylistycznie wyprzedzała swoje czasy stała na wysokim poziomie, czy nie. Trudno słuchając Aniele nawet w 2023 roku nie skręcić się z żenady, gdy padają wersy „Mam na Ciebie oko biało-głowo powiedz słowo, a wywołam rokosz” czy „Panienko w Twe okienko uderzam jak ułan”. To jednak zaledwie jeden z 17 utworów znajdujących się na Mezokracji. Jak więc ten album po 20 latach broni się jako całość?

Całość tekstu z okazji dwudziestolecia Mezokracji jest dostępna do przeczytania tutaj.

Mezo i Liber prezentują utwór Jakie masz dziś plany? będący nową wersją legendarnego utworu Aniele z płyty Mezokracja. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Ja mam 40 lat, […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →