McDonald’s rezygnuje z plastikowych słomek i wprowadza nowe kubki do McFlurry


27 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Sieć McDonald’s stawia pierwszy krok w kierunku ekologii. W polskich restauracjach nie dostaniemy już plastikowych słomek, a lody McFlurry są teraz dostępne w nowym, papierowym kubku.

McDonald’s wprowadza papierowe słomki i kubki do McFlurry

McDonald’s w Polsce wprowadza pierwsze rozwiązania, które mają na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Od czwartku w restauracjach napoje wypijemy już tylko przez papierowe słomki. Zmiany objęły także popularny deser lodowy – McFlurry. Jest on obecnie wydawany w papierowym kubku, niestety jednak wciąż z plastikową łyżeczką.

Polska jest pierwszym rynkiem sieci McDonald’s, w którym wprowadzono to rozwiązanie.

Papierowe słomki, nowe kubki do lodów McFlurry i patyczki do balonów to dopiero początek. Wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami. Dobre rozwiązania, możliwe do wdrożenia w naszej skali, wymagają czasu. Intensywnie nad nimi pracujemy. Już wkrótce w restauracjach wdrożymy kolejne zmiany przyjazne środowisku.

Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska
McDonald's rezygnuje z plastikowych słomek
McDonald’s wprowadza papierowe słomki
McFlurry w papierowym kubku
McFlurry w nowym, papierowym kubku

Co ciekawe, jakiś czas temu sieć McDonald’s rozpoczęła wprowadzanie papierowych słomek w Wielkiej Brytanii. Spotkało się to jednak z niezadowoleniem klientów, którzy twierdzili, że czują dyskomfort z związku z używaniem słomek z papieru i tylko słomka z plastiku gwarantuje odpowiednie wypicie napoju czy shake’a. Mamy nadzieję, że u nas to rozwiązanie spotka się z pozytywnym odbiorem.

Tym bardziej, że w Unii Europejskiej, od 2021 roku obowiązywać będzie całkowity zakaz sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, takich jak talerze, sztućce, słomki i patyczki do uszu.

Sieć McDonald’s stawia pierwszy krok w kierunku ekologii. W polskich restauracjach nie dostaniemy już plastikowych słomek, a lody McFlurry są teraz dostępne w nowym, papierowym kubku. McDonald’s wprowadza papierowe słomki i kubki do McFlurry McDonald’s w Polsce wprowadza pierwsze rozwiązania, które mają na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Od czwartku w restauracjach napoje wypijemy […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →