fot. fanart Goncharova

Filmowy hit, który nigdy nie istniał. Czym jest „Goncharov” Martina Scorsese?


29 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych furorę robią zapowiedzi nowego filmu Martina Scorsese. Problem w tym, że Goncharov… nie powstaje.

Film Martina Scorsese, który nie istnieje

Chciałoby się spytać: co tu się odscorsesowiło? Nie jest żadną sensacją, że filmy Martina Scorsese budzą ogromne emocje. Mówimy bowiem o czternastokrotnie nominowanym laureacie Oscara i jednym z najbardziej cenionych reżyserów w historii kina. Stąd ogromne zainteresowanie wokół Goncharova powinno być czymś normalnym. Oczywiście gdyby tylko film istniał. Okazuje się jednak, że mówimy tu o memie stworzonym na platformę tumblr, który urósł do niesamowitych rozmiarów. Wszystko za sprawą plakatu stworzonego przez jednego z użytkowników, a także zmyślonego opisu głównego bohatera: „Goncharov to były właściciel dyskoteki, który przybywa do Neapolu po upadku Związku Radzieckiego”. Post ten nakłonił fanów twórczości Martina Scorsese do tworzenia kolejnych plakatów, fanfiction, a nawet fałszywych recenzji i piosenki mającej być motywem przewodnim filmu. Co ciekawsze, cała akcja zaczęła się dwa lata temu, kiedy to pojawił się pierwszy post o Goncharovie i running joke użytkowników tumblr, piszących w niektórych sytuacjach komentarze „ten idiota nie widział Goncharova”. Nawet jeśli sam film nie powstaje i jest jedynie żartem, trzeba przyznać, że pokłady kreatywności, jakie obudził w użytkownikach tumblra, są imponujące.

Fanowski plakat filmu Goncharov

Filmowy hit, który nigdy nie istniał. Czym jest „Goncharov” Martina Scorsese

Mem sięga coraz dalej

Mem dotyczący Goncharova urósł do takich rozmiarów, że sam Martin Scorsese… potwierdził, że kiedyś nakręcił taki film. Zapytany przez swoją córkę Francescę stwierdził, że owszem, jest to jego dzieło. A może my wszyscy się mylimy, a to wcale nie jest mem? Może Goncharov naprawdę istnieje i jest wielkim easter eggiem? Może warto jednak przeszukać internet, tak na wszelki wypadek?

Rozmowa Martina Scorsese z córką dotycząca Goncharova

@francescascorsese #stitch with @nadow3ll #greenscreen #martinscorsese #goncharof ♬ original sound – Francesca

Prawdziwe plany Martina Scorsese

Następnym filmem Martina Scorsese ma być western kryminalny Killers of the Flower Moon oparty na serii morderstw w Oklahomie w plemieniu Osage w latach 20. XX wieku. W filmie występują Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons i Brendan Fraser. Pierwsze zdjęcia z planu trafiły już do sieci, a premiera filmu ma nastąpić w przyszłym roku na platformie Apple+TV.

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych furorę robią zapowiedzi nowego filmu Martina Scorsese. Problem w tym, że Goncharov… nie powstaje. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Film Martina […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →