Sony Pictures Entertainment

Tom Holland odpowiada na zarzuty Martina Scorsese dotyczące filmów o superbohaterach


27 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Tom Holland podjął temat krytyki filmów o superbohaterach przez Martina Scorsese. Sprawdź szczegóły.

Martin Scorsese krytykuje filmy Marvela

W 2019 roku świat obiegła bardzo głośna wypowiedź Martina Scorsese dotycząca filmów o superbohaterach. Legendarny reżyser, autor takich filmów jak Chłopcy z Ferajny, Taksówkarz, Wściekły Byk czy Infiltracja skrytykował wówczas mocno ten rodzaj blockbusterów, nie szczędząc słów szczególnie produkcjom Marvela. Scorsese stwierdził, że choć owe filmy są dobrze wykonane to „nie są kinem”. Porównał je także do przejażdżki w wesołym miasteczku. W jednym z niedawnych wywiadów udzielonych po premierze filmu Spider-Man: Bez Drogi Do Domu, Tom Holland grający w nim główną rolę odniósł się do słów Scorsese.

Zwiastun filmu Spider-Man: Bez Drogi Do Domu

Tom Holland w obronie filmów o superbohaterach

Brytyjski aktor zapytany o potencjalne nominacje do Oscara dla Spider-Man: Bez Drogi Do Domu odpowiedział:

On [Martin Scorsese] nie wie, jak to jest, ponieważ nigdy nie nakręcił filmu Marvela – powiedział Holland. Grałem w filmach Marvela i grałem też w filmach, które były przedmiotem dyskusji w świecie Oscarów, a jedyną różnicą jest to, że jeden jest znacznie droższy od drugiego. Sposób, w jaki buduję postać, sposób, w jaki reżyser tworzy fabułę i postacie – wszystko wygląda tak samo, po prostu jest zrobione na inną skalę. Więc myślę, że to prawdziwa sztuka.

Tom Holland kontynuował ten wątek, przytaczając innych znanych aktorów, którzy wystąpili w filmach Marvela:

Kiedy kręcisz te filmy [Marvel Studio], wiesz, że niezależnie od tego czy są dobre czy złe, miliony ludzi je obejrzą, podczas gdy robiąc mały film niezależny, jeśli nie jest wystarczająco dobry, nikt go nie obejrzy. Poziom presji jest zupełnie inny. Możesz również zapytać Benedicta Cumberbatcha, Roberta Downeya Jr. lub Scarlett Johansson – ludzi, którzy grali zarówno w filmach, które są „godne Oscara”, jak i w tych o superbohaterach – i najprawdopodobniej powiedzą ci, że to takie samo kino, tylko w innej skali. A, i w oscarowych filmach jest mniej spandeksu.

Ciężko powiedzieć czy Martin Scorsese jakoś ustosunkuje się do słów Toma Hollanda. Znany reżyser bardzo często wyraża publicznie swoje niezadowolenie związane z wyglądem współczesnego kina, lecz jak do tej pory nie zamieniał swej krytyki w personalne „przepychanki”.

Plakat promujący ostatni hit Marvela Spider-Man: Bez Drogi Do Domu

Tom Holland odpowiada na zarzuty Martina Scorsese dotyczące filmów o superbohaterach

 

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Tom Holland podjął temat krytyki filmów o superbohaterach przez Martina Scorsese. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Martin Scorsese krytykuje filmy Marvela W […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →